تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز تبلیغات

اجتماعی
کد خبر : 469691
تاریخ انتشار:شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
رئیس فدراسیون نجات غریق کشور:

کیش مستعدگسترش ورزش های دریایی است/برگزاری مسابقات قهرمانی نجات غریق کشور در کیش

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور با اشاره به وجود ظرفیت ها و امکانات جزیره کیش در حوزه ورزش های دریایی از برگزاری مسابقات قهرمانی نجات غریق کشور در اردیبهشت ۹۷ به میزبانی جزیره کیش با حضور ورزشکاران ۳۰ استان خبر داد.

کیش مستعدگسترش ورزش های دریایی است/برگزاری مسابقات قهرمانی نجات غریق کشور در کیش

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، «ایلخان نوری مازندرانی» رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور در نشست هم اندیشی و بررسی مسائل و مشکلات نجات غریق و غواصی کیش ضمن تقدیر از تلاش های بهرام افشار زاده دبیر شورای ورزش و تربیت بدنی کیش در توسعه و همگانی ساختن ورزشهای غواصی و نجات غریق در کیش اظهار کرد: همگانی کردن ورزش به ویژه در حوزه ورزش های دریایی از توصیه های رهبر معظم انقلاب است.

وی با تاکید بر تعامل بیشتر با شورای ورزش کیش در راستای توسعه ورزش های دریایی افزود: برای توسعه این ورزش در سطح کشور در بعد تخصصی، فنی و نیروی انسانی کارآمد اعم از مدرسان، غواصان و منجیان غریق مشکلی نداریم و تنها نیازمند هماهنگی، ساماندهی و سازماندهی بخش های ورزش غواصی و نجات غریق کشور هستیم.

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور با اشاره به اهمیت همدلی و هم صدایی جامعه ورزش تاکید کرد:‌ دریافت ۸ مدال طلا در استرالیا نتیجه همدلی و همصدایی همه شرکت کنندگان در مسابقات بود که با یک هدف مسابقات را شروع کرده و با تلاش و همراهی به نتیجه رسید.

وی بر ارتقاء سطح فنی منجیان غریق و غواصی تاکید کرد و ظرفیت های دریایی کیش از موضوعات مورد توجه فدراسیون برشمرد و افزود: با ارتباطات خوبی که با فدراسیون جهانی نجات غریق و غواصی داریم از مدرسان بین المللی در زمینه تدریس و پرورش ورزشکاران و مربیان بهره خواهیم گرفت.

نوری با بیان اینکه امروزه نگاه ویژه ای در جهان به رشته های نجات غریق و غواصی شده و از مدرسان بین المللی در این حوزه استفاده می شود اضافه کرد: با توجه به برگزاری دوره های آموزشی نجات غریق و غواصی در کیش تلاش می کنیم جزیره کیش به محل تربیت مدرسان ومربیان این رشته ها تبدیل شود و این دوره ها را با حضور مدرسان بین المللی ادامه خواهیم داد.

وی با اشاره به برگزاری مجمع عمومی سالیانه فدراسیون نجات غریق و غواصی جمهوری اسلامی ایران در کیش در اردیبهشت ماه ۹۷ افزود: در بخش مسابقات قهرمانی نجات غریق کشور نیز بناداریم در اردیبهشت ماه در جزیره کیش مسابقاتی باحضور ۳۰ استان در بخش های استخری، ساحلی و دریایی برگزار کنیم.

 کیش را پایتخت ورزش های آبی و دریایی کشور می کنیم

بهرام افشار زاده دبیر شورای ورزش و تربیت بدنی کیش نیز در این نشست از حضور فعالان عرصه های نجات غریق و غواصی جزیره کیش تقدیر کرد و هم اندیشی ایجاد همدلی و همراهی را از مزایای این نشست برشمرد و افزود: ارتقاء ورزش در جزیره کیش وظیفه ای است که بر دوش ما و تمام کسانی است که در عرصه های ورزش جزیره ورود کرده اند.

وی بر تجهیز و به روزرسانی امکانات کمی، کیفی، کاری و فکری در ورزش کیش تاکید کرد و  افزود: تلاش ما بر این است تا در مدت خدمت درحوزه ورزش جزیره کیش به گونه ای حرکت کنیم که کیش مورد غبطه کشورهای دیگر باشد و پایگاهی توانمند برای رشته های مختلف ورزشی کشور باشیم.

افشار زاده تاکید کرد:‌ سعی ما براین است تا کیش پایتخت ورزش های آبی در ایران شود زیرا کیش دارای امکانات و فضاهای مناسب، متخصصان فنی و مدرسان رشته های غواصی و نجات غریق است و می تواند حرف اول را در این رشته ها در کشور بزنیم.

وی با تاکید به دیدگاه مدیرعامل سازمان در توسعه ورزش های دریایی در کیش اظهار کرد: دکتر انصاری لاری به توسعه ورزش به ویژه ورزش های آبی و تفریحات دریایی همچنین گرایش مردم به سمت ورزش های دریا محور تاکید دارد.

دبیر شورای ورزش کیش با بیان اینکه برای رسیدن به رونق و توسعه ای که سلامت جامعه و کاهش درصد بزهکاری را درپی دارد نیاز است تا به ورزش توجه ویژه ای شود و خدمات حمایتی دراین بخش ارائه شود  از تفاهم نامه همکاری در رشته های غواصی و نجات غریق با فدراسیون خبرداد و خاطر نشان کرد: امید است با این تفاهم نامه، ضمن افزایش همبستگی میان ورزش کیش و فدراسیون، رشته های نجات غریق و غواصی پله های ترقی را طی کرده و شاهد رشد هر چه بیشتر آن ها در جزیره کیش باشیم.

احیای سایت های مرجانی نیازمند همکاری کلوپ های تفریحی است

مریم محمدی رئیس اداره محیط زیست کیش نیز در بخش دیگری از این برنامه با اشاره به اینکه هم اکنون ۳۵ گونه مرجان در اطراف کیش شناسایی شده است افزود: وجود این مرجان ها برای کیش حائز اهمیت است و شاید یکی از دلایل پیشتاز بودن کیش در ورزش های دریایی وجود همین مرجان هاست.

وی افزود:‌ طبق مطالعات مرکز اقیانوس شناسی در خصوص ارزش اقتصادی مرجان های کیش برای هر هکتار ۱۰۵ هزار دلار ارزش اقتصادی تعیین شده است که بیشترین بهره اقتصادی را کسانی می برند که مستقیم با دریا در ارتباط هستند و گردشگری دریایی را در کیش مدیریت می کنند.

رئیس اداره محیط زیست کیش تاکید کرد: با وجود پدیده سفید شدگی در تابستان هر ساله بخش زیادی از مرجان ها را از دست می دهیم و آن ها در فصل های مساعدتر نیازمند فرصت ترمیم هستند که با وجود غواصی در این نواحی این فرصت از آنان سلب می شود.

وی به همکاری بیشتر کلوپ های ورزش های دریایی و غواصی با اداره محیط زیست در رابطه با حفظ مرجان ها تاکید کرد‌ و افزود: یکی از مهمترین مسائل حفظ مرجان ها و آموزش به مردم جهت جلوگیری از بردن مرجان ها و جداسازی آن ها از بستر دریاست که باید توسط کلوپ ها انجام شود.

محمدی ورود پساب آب شیرین کن ها و پساب حاصل از گودبرداری، ساحل سازی و گرم شدن زمین را از دیگر خطراتی دانست که مرجان های جزیره کیش را تهدید می کند و افزود: احیای سایت های مرجانی نیازمند یاری کلوپ های تفریحی دریایی و غواصی است.

وی تاکید کرد: با قرار دادن برخی مجسمه ها زیر آب و ساخت سایت مصنوعی تلاش شده است تا باری از دوش سایت های طبیعی برداشته شود اما استقبال به میزان لازم نبوده و نیاز است تا با همکاری کلوپ ها غواصان به این سمت سوق داده شوند تا از بار سایت های طبیعی کاسته شود.

رئیس اداره محیط زیست از طراحی و ایجاد پارک های دریایی در آینده نزدیک خبرداد و خاطر نشان کرد: مکان یابی و مطالعاتع اولیه و مذاکرات انجام شده و بودجه مورد نیاز نیز منظور شده است.

در پایان این نشست که با حضور دبیر شورای ورزش و تربیت بدنی سازمان منطقه آزاد کیش، رییس و اعضای هیات غواصی و نجات غریق جزیره و جمعی از فعالان این رشته ها در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد حکم انتصاب عزیزالله فرضی پور به عنوان رییس هیات غواصی ونجات غریق جزیره کیش واحکام اعضای هیات رییسه این هیات با حضور رییس فدراسیون و دبیر شورای ورزش کیش اهدا شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=469691
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل