کوربین: ۵ کشور شورای امنیت مانند دیگر کشورها نیازی به تسلیحات هسته‌ای ندارند
+ پ -
کوربین: ۵ کشور شورای امنیت مانند دیگر کشورها نیازی به تسلیحات هسته‌ای ندارند

رهبر حزب کارگر انگلیس در گفت‌وگویی رادیویی گفت نباید ۵ کشور عضو شورای امنیت به تسلیحات هسته‌ای نیازمند باشند در حالی که ۱۸۷ کشور دیگر عضو سازمان ملل نیازی به آن ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «جرمی کوربین» رهبر ضد جنگ حزب اپوزیسیون انگلیس در گفت‌وگو با رادیو ۵ بی‌بی‌سی ضمن اشاره به بی‌فایده بودن استفاده از تسلیحات هسته‌ای گفت، این تسلیحات برای آمریکا در واقعه یازده سپتامبر هم فایده زیادی نداشته است.

ایندیپندنت به نقل از رادیو ۵ بی‌بی‌سی نوشت، کوربین که مخالف پروژه هسته‌ای تسلیحاتی انگلیس به نام «تریدنت» است درباره این پروژه گفت مناظراتی در پارلمان برگزار خواهد شد. وی تصریح کرد «ما در این باره مباحثی خواهیم داشت که چطور تعهداتمان را در قبال خلع تسلیحات هسته‌ای اجرا می‌کنیم‌.»

وی در این گفت‌وگوی رادیویی تصریح کرد «چرا باید ۵ کشور [عضو شورای امنیت سازمان ملل] برای حفظ امنیت خودشان نیاز به تسلیحات هسته‌ای ببینند در حالیکه ۱۸۷ کشور دیگر [عضو سازمان ملل] نیازی به داشتن تسلیحات هسته‌ای ندارند. ما در دوره جنگ سرد به سر نمی‌بریم. آن دوره مدت‌ها پیش از این به اتمام رسیده است.»

رهبر ضد جنگ حزب اپوزیسیون انگلیس افزود «تسلیحات هسته‌ای،‌ سلاح کشتار جمعی هستند که زندگی میلیون‌ها نفر را می‌گیرند. این تسلیحات فایده زیادی هم برای آمریکا در حادثه یازده سپتامبر نداشتند. مشکلات این جهان هم جنگ‌های عظیم نیستند.»

کوربین از جمله معدود نمایندگان پارلمان انگلستان، مخالف با مشارکت انگلیس و آمریکا در جنگ عراق بود. وی سه هفته پیش از این به رهبری حزب کارگر یا همان حزب اپوزیسیون این کشور انتخاب شد. پیروزی وی در این انتخابات خوشایند کابینه جنگ افروز «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس نیست.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff