کودکان از طریق بازی نقش های اجتماعی می پذیرند
+ پ -
کودکان از طریق بازی نقش های اجتماعی می پذیرند

مسئولیت پدر و مادر تنها اداره زندگی مادی و تأمین نیازهای جسمانی کودک نیست پاسخگویی به نیازهای عاطفی و روانی کودک و توجه به جنبه های تربیتی او نیز بر عهده والدین است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، شاهرخ خانی روانشناس و استاد دانشگاه در گفت وگو با  سوریاس ، با اشاره به تأثیرات بازی کردن کودکان گفت: بازی کردن با کودکان موجب شکوفا سازی استعدادهای کودکان است و زمینه رشد کودک را فراهم می کند.

وی افزود: مسئولیت پدر و مادر تنها اداره زندگی مادی و تأمین نیازهای جسمانی کودک نیست ، پاسخگویی به نیازهای عاطفی و روانی کودک و توجه به جنبه های تربیتی او نیز بر عهده والدین است.

خانی اظهار کرد: بازی و استفاده از اسباب بازی های سالم در محیطی مناسب می تواند به خلاقیت کودک کمک بسیاری کند و ازجمله زمینه های رشد برای کودک را فراهم کند  و به او فرصت می دهد تا جنبه های جسمی ، عاطفی ، اجتماعی و اخلاقی شخصیت خود را تقویت کند .

این استاد دانشگاه تصریح کرد :  بازی و اسباب بازی ، در روحیه و شخصیت کودکان اثر عمیقی برجای می گذارد کودکان و نوجوانان از طریق بازی ، نقشهای اجتماعی را می آموزند و با الگوها و هنجارهای فرهنگی و اجتماعی جامعه خویش آشنا می شوند.

وی بیان کرد:  کودکانی که با دیگر بچه‌ها بازی می‌کنند، بهتر خود را بیان می کنند ، آنها از طریق بازی کردن نقش‌های مختلف  والدین و بزرگترها ، مقررات اجتماعی و معیارهایی که رفتار را تنظیم می‌کند، می‌آموزند و برای کودکانی که قادر به بیان مشکلات و ناراحتی‌هایشان از طریق گفت‌وگو نیستند، بازی می‌تواند بهترین عامل برای شناخت و درمان اختلالات آنان باشد .

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff