کوتاه آمدن از حقوق نظام به اسم تعامل سازنده شایسته نیست/ اگر دیپلماسی ایران موثر بود رهبر انقلاب مجبور به موضع گیری نمی شد
+ پ -
کوتاه آمدن از حقوق نظام به اسم تعامل سازنده شایسته نیست/ اگر دیپلماسی ایران موثر بود رهبر انقلاب مجبور به موضع گیری نمی شد

نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند دیپلماسی وزیر امور خارجه کشور در پی گیری فاجعه منا و سهل انگاری ظریف خواستار برخورد مقتدرانه همه دستگاه های سیاسی کشور و جلوگیری از تکرار موضع گیری های ضعیف وزارت خارجه در سطح بین الملل شدند.

احمد جباری، نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی شبکه اطلاع رسانی هرمز با بیان اینکه تدابیر حکیمانه رهبرمعظم انقلاب(مدظله العالی) باعث تغییر موضع عربستان نسبت به ایران شد، گفت: هتک حرمت و بی حرمتی به اجساد و قربانیان فاجعه منا و معطل گذاشتن ابدان مطهر حاجیان توسط عربستان قابل پذیرش نیست و صرفا از جهت حفظ برادری در منطقه نخواستیم برخورد کنیم.

 

 

وی اظهار کرد: مواضع مسئولین باید به تشکیل کمیته حقیقت یاب باشد تا علت فاجعه منا بررسی شود دهد لذا همه مسئولین دستگاههای سیاسی باید پای کار باشند تا قضیه روشن شود.

 

 

جباری افزود: ما باید عزت و ارزش حاجیان و کسانی را که در عربستان را حفظ کنیم و حرمت اجساد مطهر نگه داشته شود که این وظیفه بر دوش دولت و وزارت خارجه است .

 

 

وی با بیان اینکه دیپلماسی کشور موظف بود زمینه حضور در عربستان را فراهم کند، تصریح کرد: ابعاد فاجعه منا نشان داد که دستگاهها دیپلماسی باید قوی تر و فعال تر وارد عمل شود .

 

 

نماینده مردم هرمزگان تاکید کرد: اگر اقدامات دستگاه دیپلماسی موثر بود رهبر انقلاب مجبور به موضع گیری نمی شدند لذا دستگاه دیپلماسی ایران باید قوی تر عمل کند.
وی با بیان اینکه اتهام زنی به ایران در خصوص حج وبه سیاسی کاری عقلانی نیست بیان داشت: مردم برای انجام مناسک و عبادت در کنگره جهانی حج حضور دارند که با سیاست تفاوت دارد و این ادعای نماینده عربستان در حالی است که قریب به ۵۰۰ نفر از حجاج ایرانی در این حادثه جان باختند.

 

 

کوتاه آمدن از حقوق نظام به اسم تعامل سازنده شایسته نیست

ابوالقاسم جراره، نماینده مردم مرکز هرمزگان درمجلس شورای اسلامی در گفتگو با هرمز با بیان اینکه عربستان در حال تلاش برای فرار رو به جلو است ، اظهار کرد:آل سعود قصد دارد بی تدبیر و با بی لیاقتی خود را به گردن کشورهای دیگر ببیندازد که قطعا قابل پذیرش نیست.

 

 

وی تصریح کرد: از آنجایی که عربستان میزبان حجاج است در برابر هر گونه اتفاق مسئول است و باید پاسخگو باشد اما به دلیل غرور بیش از حد خود را نسبت به بشریت پاسخگو نمی دانند.
جراره با بیان اینکه آل سعود دست نشانده صهونیست هستند و پشتشان را گرم می دانند ، بیان داشت: این اظهارات که ایران و رئیس جمهور نباید در خصوص فاجعه منا اظهار نظر کند توسط کسانی که حاکمیت غیر قانونی و پادشاهی است و هیچ دموکراسی حاکم نیست مضحک است.

 

 

 

جراره اظهار کرد: این رویه که بعضی جاها به اسم تعامل و دیپلماسی سازنده نسبت به حقوق کشورمان کوتاه بیایم باعث جری شدن بعضی از افراد و افکار می شود که شایسته نظام نیست.

 

 

نماینده مردم هرمزگان تاکید کرد:مسئولین نظام باید مقتدرانه و کوبنده از حقوق کشورمان دفاع کنند و نسبت به حقوق ذاتیمان ترسی نداشته باشند و مردم نیز از دیپلماسی مقتدرانه دفاع می کنند .

 

 

وی گفت: دولت و وزارت خارجه قطعا می توانست بهتر از این و مقتدرانه تر رفتار کند تا رهبرمعظم انقلاب (مدظله العالی) در این خصوص وارد عمل نشوند.

 

 

جراره با بیان اینکه موضه گیری رهبر ناشی از کم کاری مسئولان است، خاطر نشان کرد: لازم است دولت مواضع اش را نسبت به دیپلماسی قوی تر و مقتدرانه کند و با روحیه مطالبه گیری مانع از تکرار چنین برخوردهایی در سطح بین الملل شود.

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff