کوتاهی‌های دستگاه های فرهنگی خروجی اش به سمت پلیس می رود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت‌الاسلام والمسملین محمد عبادی زاده خطیب جمعه بندرعباس ظهر امروز در جمع نمازگزاران ، اظهارکرد: جای هیچ‌گونه تردیدی نیست که مشروبات الکلی یک حرام مسلم و در بین گناهان کبیره قرار دارد.

وی افزود: مورد لعن پروردگار است کسی که در مجلسی قرار بگیرد که در آن محل شرب خمر می‌شود، انسان‌های مشروب‌خوار باید در جامعه منزوی و بایکوت و زندگی بر آنان سخت شود و این فشار روانی است که باید بر مشروب‌خواران در جامعه اسلامی اعمال شود.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه بندگان خداوند به تبعیت از پروردگار باید مشروب‌خوار را در جامعه تحریم کنند، اظهار کرد: به لحاظ عقلی هم مشروب حرام است؛ بالاترین نعمتی که خداوند بر انسان قرار داده، نعمت عقل است و خداوند متعال این نعمت بزرگ را به انسان‌ها اعطا کرده تا انسان را از حیوانات جدا کند.

وی ادامه داد: مشروب خوردن سبب بسته شدن درب عقل می‌شود و این نعمت الهی را با دست خود از بین می‌برد.

حجت‌الاسلام والمسملین عبادی زاده با بیان اینکه مشروب‌خوار با دست خودش عقل را در زمان مستی تعطیل می‌کند، افزود: عقل مضرات مشروبات الکلی چه در بعد جسمانی، چه روحی و چه روانی را عنوان می‌کند و در نقل هم به این موارد پرداخته می‌شود پس باید انسان عاقل به این مهم عمل کند.

وی در خطبه دوم نماز جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه تقوا مصادیقی دارد که یکی از آن‌ها شرب خمر بود، تصریح کرد: تقوا دو بخش ایجابی و سلبی دارد که در بخش ایجابی مؤمنین نسبت به تکالیف و فرایض دین خود عمل کنند و در بخش سلبی مؤمنین نسبت به موارد حرام باید دوری کنند و عصاره معروف و ترک منکرات به تقوا الهی ختم می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به آغاز هفته ناجا، عنوان کرد: نیروی انتظامی در مصداق مأموریت از گهواره تا گور را با خود به همراه دارد و با مردم از گهواره تا گور سرکار دارند از گرفتن شناسنامه تا زمان صدور گواهی فوت.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی دستگاهی اجتماعی است و کار سختی را نسبت به سایر حوزه‌های نیروهای مسلح بر عهده دارد، اظهار کرد: کسانی که در تعامل با مردم بوده و در معرض آسیب‌های زیادی هستند اگر بتوانند خود را به‌خوبی حفظ کنند از درجه بالایی برخوردار هستند.

حجت‌الاسلام والمسملین عبادی زاده با بیان اینکه پلیس در تعامل با مردم خوشبختانه کارهای بزرگی انجام داده است، عنوان کرد: راه‌اندازی پلیس 110 برای پاسخگو کردن پلیس و تحکیم امنیت عمومی از اقدامات ارزشمندی است که مردم بهره برده‌اند.

وی اضافه کرد: امروز تعامل پلیس با مردم در تمام لحظات شبانه‌روز مشهود است و این موضوع در هر زمانی وجود دارد و قابل‌تقدیر است.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه نظم اجتماعی و تأمین امنیت به‌عنوان مهم‌ترین مسئولیت نیروی انتظامی از نان شب برای جامعه واجب‌تر است، بیان کرد: تأمین نظم و انضباط اجتماعی از وظایفی است که نیروی انتظامی به‌خوبی از عهده آن برآمده و جامعه باید شکرگزار این نعمت باشد.

وی با بیان اینکه نمی‌توان با چند مورد تخلف این موضوع را به‌کل تلاشگران نیروی انتظامی بسط داد، تصریح کرد: امروز مهم‌ترین و واجب‌ترین تکلیف برای نیروی انتظامی جلب اعتماد مردم است و تا زمانی که مردم به نیروی انتظامی اعتماد دارند شاهد تعامل مناسب دوطرفه خواهیم بود.

حجت‌الاسلام والمسملین عبادی زاده با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی در جامعه ما مکعبی و چندوجهی است، خاطرنشان کرد: اگر آسیب اجتماعی در جامعه وجود دارد، اولین انگشت اشاره به سمت نیروی انتظامی می‌رود درصورتی‌که نیروی انتظامی آن را وجود نیاورده بلکه آن آسیب به دلیل برخی کم‌کاری‌ها صورت گرفته و نیروی انتظامی در انتهای این موضوع برخورد با آن را بر عهده دارد.

عبادی زاده کرد:درصورتی که یک پلیس هم خلاف کرد ما حق نداریم بخاطر خطای او کل مجموعه نیروانتظامی را زیر سوال ببریم.

امام جمعه بندرعباس افزود: امروز مهم ترین تکلیف برای پلیس جلب اعتماد مردم است و این اعتماد سرمایه اصلی پلیس است و باید روز به روز تقویت شود و کسانی که به اعتماد مردم به پلیس خدشه وارد می کنند باید مورد برخورد قرار گیرند.

وی عنوان کرد: آسیب های اجتماعی ما مکعبی و چند وجهی است، اگر آسیبی در جامعه به وجود بیاید اولین انگشت اشاره به سمت پلیس گرفته می شود که پلیس عامل آن نبست بلکه برخورد کننده است و برخورد انتظامی آخرین مرحله است.

عبادی زاده اضافه کرد:کوتاهی‌های دستگاه های فرهنگی خروجی اش به سمت پلیس می رود و نباید ناهنجاری ها را معلول عملکرد پلیس بدانیم، نباید جلوی پلیس را گرفت زیرا نیروانتظامی موظف به اجرای قانون است.

امام جمعه بندرعباس خطاب به کارکنان نیروی انتظامی افزود: سعی کنید ارتباط عاطفی خودتان را با مردم بیشتر کنید اعتماد مردم سرمایه شما است و این سرمایه را افزایش دهید.

وی با اشاره به روز روستا و عشایر تبیین کرد: نقش روستا در اقتصاد کشور  خیلی نقش دارد اما امروز متاسفانه می بینیم سهم روستا در تولید ملی بسیار پایین آمده است و آن ها هم مثل شهرها به مصرف کننده تبدیل شده اند.

عبادی زاده بیان کرد: باید فرهنگ حفظ مردم در محیط های روستایی تقویت کنیم و به آن ها امکانات بدهیم و سهم روستاها باید در اقتصاد ملی افزایش یابد.

خطیب جمعه بندرعباس گفت: امروزه با اقداماتی که صورت پذیرفته مهاجرت مردم به روستاها بیشتر شده است و این مهاجرت معکوس به رشد روستاها کمک می کند.

وی با اشاره به بیانات رهبری در جمع فرماندهان سپاه ابراز داشت: یکی از آرزوهای همیشگی رهبر معظم انقلاب بستن بودجه بدون اتکا به نفت است که دولت می خواهد این کار را عملیاتی کند که این یعنی آغاز موفقیت و ثبات و این حرکت ، یک حرکت حداکثری است.

عبادی زاده خاطرنشان کرد: طبق توصیه مقام معظم رهبری مسؤولین باید به وضعیت دشوار مردم رسیدگی کنند تا مقاومت مردم روز افزون شود.

انتهای پیام/