کوبیدن بر طبل تفرقه در امور فرهنگی مذموم است/پیگیری مطالبات حوزه قرآنی درراستای به جامعه قرآن محورمی باشد
+ پ -
کوبیدن بر طبل تفرقه در امور فرهنگی مذموم است/پیگیری مطالبات حوزه قرآنی درراستای  به جامعه قرآن محورمی باشد

رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و عضو شورای انقلاب فرهنگی گفت: کوبیدن بر طبل تفرقه و احساس غرور و منیت در کارهای فرهنگی امری مذموم، ناپسند و شیطانی است و آن چیزی که جان ها را تسخیر می کند و به جان ها تاثیر می بخشد اخلاص است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد واعظی،ییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم  در جمع فعالان فرهنگی قرآنی و مدیران و رابطین کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان سیریک با اشاره به فعالیت های فرهنگی و کانون های فرهنگی هنری مساجد سیریک در زمینه فعالیت های قرآنی گفت:پیگیری مطالبات حوزه قرآنی به ویژه تحقق منویات رهبری از دغدغه های مهم دلسوزان نظام و اسلام ناب محمدی برای دستیابی به جامعه قرآن محور است.
واعظی اظهار کرد: وجود نیروهای جوان و مخلص و متعهد به مسائل دینی، قرآنی و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) در شهرستان سیریک موجب شده تا با لطف خداوند تبارک و تعالی محیط و شرایط مناسبی برای فعالیت های فرهنگی در منطقه فراهم کرده است.
وی افزود:گاهی شرایط به گونه ای است که حتی حضرت نوح(ع) با عمر۹۵۰ ساله که برای دعوت مردم بسوی خدا مامور شده نتیجه مثبت و درخور شانی پیدا نمی کند و تعداد اندکی ایمان می آورند ولی در این منطقه با امکانات اندک و شرایط سخت اما با سرمایه ایمان و اخلاص گام های بلند و ارزشمندی برداشته شده که جای بسی خرسندی و تقدیر است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و مشاور رئیس قوه قضائیه از استقبال بسیار خوب قرآن آموزان از طرح جامع حفظ قرآنی به عنوان یک حرکت جهادی در حوزه قرآنی یاد کرد و افزود: اجرای این برنامه ها هم قوت قلب و مایه امیدواری است و هم مسولیت متولیان امور قرآنی را سنگین تر می کند.
وی  اظهار داشت: هرگاه که مجاهدتی برای رضای خدا صورت گیرد خداوند نیز اسباب خدمت را فراهم و گره ها را برای شما یقینا باز خواهد کرد.
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و عضو شورای انقلاب فرهنگی تصریح نمود: کوبیدن بر طبل تفرقه و احساس غرور و منیت در کارهای فرهنگی امری مذموم، ناپسند و شیطانی است و آن چیزی که جان ها را تسخیر می کند و به جان ها تاثیر می بخشد اخلاص است.
مشاور عالی رئیس قوه قضائیه و عضو شورای انقلاب فرهنگی یادآور شد: کارهای شما در این گونه مناطق اگر چه از نظر خودتان شاید کوچک به نظر برسد اما گاهی اثرات آن از خیلی از فعالیت های دستگاه هایی که با اعتبارات، امکانات و تبلیغات گسترده کار و فعالیت انجام می دهند بیشتر و موثرتر است.
واعظی افزود: قیام امام راحل(ره) برای الله بود و نفسانیت در آن وجود نداشت این چنین اثرگذار و ماندگار شد و درس ما از امام و شهدا این است که کار را باید برای خدا انجام دهیم تا موثر و عملی واقع شود.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر واعظی به همراه دکتر سلیمانی، رییس مرکز آموزش علمی کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام دکتر سنایی، مدیرکل حوزه ریاست دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام پهلوانی، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند.

 

 
انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff