کنترل و پیشگیری از حوادث ناشی از کار توسط بازرسان / تنظیم روابط کار بین کارگر و کارفرما از وظایف اصلی این اداره است
+ پ -
کنترل و پیشگیری از حوادث ناشی از کار توسط بازرسان / تنظیم روابط کار بین کارگر و کارفرما از وظایف اصلی این اداره است

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرلنگه تنظیم روابط کار بین کارگر و کارفرما را از وظایف اصلی این اداره دانست و گفت: به منظور جلوگیری از وقوع حوادث در کارگاه ها و صیانت نیروی کار بازرسی عمومی و موردی توسط بازرسان اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی انجام می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عباس رمضانی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار مروارید نیوز در تشریح وظایف این اداره گفت: وظیفه اصلی این اداره تنظیم روابط کار بین کارگر و کارفرما ، کمک به پیشرفت و بهبود تولید و پیشگیری از ایجاد تنش و بحران در محیط های کارگری است.

 

وی با اشاره به شکایات رسیدگی شده در هیئتهای تشخیص و حل اختلاف افزود: باستناد ماده ۱۵۷ قانون کار در سال ۹۴- ۶۰۶ فقره پرونده بوده که نسبت به مشابه سال ۹۳ – ۱۴/۸۶ درصد کاهش یافته است.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرلنگه اضافه کرد: همچنین زمان رسیدگی به شکایات از هشت روز در سال ۹۳ به شش روز کاهش یافته است که دلیل اصلی آن تلاش کارشناسان روابط کار مبنی بر رسیدگی به پرونده ها در مراجع حل اختلاف حل و فصل  شده ، که منجر به کاهش چشمگیری در سال ۹۴ بوده است.

 

رمضانی با اشاره به معافیت  سهم بیمه کارفرما تصریح کرد: کار فرمایان می تواند در صورت اشتغال به کار کارگران در کارگاه ها به شرط حفظ ظرفیت اشتغال کارگاه از معافیت بند ماده ۸۰ کار بهره مند شوند.که در سال۹۴ -۳۶ کارفرما با اشتغال ۹۸ کارگر از معافیت بند ۸۰بهره مند گردیده است.

 

وی همچنین به وظایف واحد بازرسی کار اشاره کرد و گفت:به منظور جلوگیری از وقوع حوادث در کارگاه ها و صیانت نیروی کار بازرسی عمومی و موردی توسط بازرسان اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی انجام می شود.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بندرلنگه در ادامه بیمه بیکاری را بعنوان یکی از انواع حمایت های تامین اجتماعی از کارگران دانست و اظهار کرد: کارگرانی که توسط کارفرمایان بدون میل و اراده از کار اخراج می گردند از مزایا بیمه بیکاری تامین اجتماعی برخوردار خواهند شد.

 

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: در سال جاری به مناسبت روز کارگر از ۶۰ کارگر نمونه شهرستان با حضور مسئولین و ائمه جماعت تقدیر و تشکر می گردد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff