کم رنگ شدن ارزش‌ها و حرمت‌ها در خانواده حاصل تربیت رسانه ای است
+ پ -
کم رنگ شدن ارزش‌ها و حرمت‌ها در خانواده حاصل تربیت رسانه ای است

کارشناس فرهنگی هرمزگان گفت: در جامعه ای که معنویت خانواده و ایمان فرد کم رنگ شود ، ارزش‌ها رنگ واقعی خود را از دست خواهند داد .

زیبا بخشی زاده، کارشناس فرهنگی استان در گفتگو با خبر نگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به تربیت غلط رسانه ای فرزندان توسط والدین گفت: وقتی معنویت و ایمان در خانواده و جامعه‌ای کم رنگ شود، ارزش‌ها رنگ واقعی خود را از دست می‌دهند و به دنبال آن حرمت شکنی ترویج و ناسزاگویی، نوعی مد محسوب می‌شود که متاسفانه در جامعه شاهد آن هستیم و به نوعی جزء رفتار جوان و نوجوان ما شده که باید این  نوع رفتارها اصلاح شود  .

وی با تاکید بر نقش کلیدی تلویزیون در الگو برداری جوانان و نوجوانان افزود :وقتی تلویزیون استفاده از الفاظ رکیک و رفتار های ناصحیح  را نوعی شوخی قلمداد می‌کند، نمی‌توان انتظار داشت میلیون‌ها بیننده خصوصا نسل نوجوان از این رسانه اثرگذار الگوبرداری نکنند .

بخشی  زاده اظهار کرد:پایین بودن عزت نفس در افراد به ویژه جوانان را می توان از علل فحاشی و ناسزاگویی دانست ، خود ارزشمندی امروز در جوانان کاهش یافته است و دلیل آن مقایسه اجتماعی بین خود واقعی و خود آرمانی است، وقتی بین این دو هویت فاصله ایجاد شود فرد احساس خودارزشمندی نمی‌کند.

این کارشناس فرهنگی استان با اشاره به زیر بنای ساختار خانواده دراسلام ، تاکید کرد: زیربنای ساختار کلی خانواده در اسلام دو رکن اساسی اخلاق و حقوق است که با حاکمیت آن ، استواری و پویایی این بنا تضمین می‌شود چرا که رکن حقوقی ضامن برپایی و استواری اصل خانواده و مانع فروپاشی آن است و رکن اخلاقی ضامن رشد و بالندگی و تأمین اهداف خانواده می‌باشد و تفکیک این دو مقوله در آن ممکن نیست.

وی افزود: یکی از قدرتمندترین و مهم‌ترین منابع قدرت در فرد، وجود ایمان و اعتقادات مذهبی اوست زیرا خانواده‌هایی هستند که با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند اما وجود همین اعتقادات مذهبی، مسیر زندگی آن‌ها را به‌کلی تغییر داده و اراده آن‌ها را برای مبارزه با مشکلات دوچندان کرده است.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff