کمیته نرخ گذاری خرما پیارم در حاجی آباد تشکیل شد/ نرخ پیارم در حاجی آباد اعلام شد
+ پ -
کمیته نرخ گذاری خرما پیارم در حاجی آباد تشکیل شد/ نرخ پیارم در حاجی آباد اعلام شد

در جلسه کمیته خرمای حاجی آباد آنالیر قیمت خرمای پیارم با توجه به خشکسالی و هزینه های تولید آن ۱۵هزار تومان ممتاز یک ، ۱۲هزارتومان ، درجه سه یا پستایی ۳ هزار تومان و خلص آن ۵۰۰ تومان اعلام شد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پیارم حاجی آباد، ایرج شریفی ،رئیس نظام صنفی کارهای کشاورزی در جلسه کمیته خرمای شهرستان حاجی آباد گفت: باید تلاش شود تا بر برنامه ریزی مناسب مشکل کشاورزان در خصوص فروش خرما هر چه سریعتر حل و فصل شود و جذب بازار گردد تا کشاروزان دلهره ای در این رابطه نداشته باشند.

 

 

شریفی در خصوص قیمت خرما گفت: بایستی یک قیمت معقول و مناسب را با توجه به پارامترهای ویژه و با نظر کارشناسی تعیین شود.

 

 

وی افزود: برای خرمای درجه یک ، با توجه به جمع هزینه ها ی نگهداری نخل ها قیمت ها آنالیز شود تا لطمه ای به زندگی و تلاشها و زحمات یک ساله کشاورزان وارد نشود .

 
ایشان همچنین جذب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در حوزه خرما و دعوت از کشاروزان برای سرمایه گذاری در صندوق تعاون توسعه کشاورزی را از برنامه های مهم این کمیته عنوان کرد.

 
شریفی تاکید کرد که بالا بردن کیفیت خرمای شهرستان و ارائه راهکارهایی برای افزایش کیفیت خرما و عرضه و فروش آن از برنامه های مهم این کمیته می باشد.

 
شریفی گفت: درسال گذشته اقدامات بسیار مناسبی را جهت رفاه کشاورزان از قبیل بیمه محصولات کشاورزی و ناچیز بودن پرداخت خسارت وارده اصلاح، اختلاف قیمت بین خرمای درجه یک و دو را خواستار شدند و ایجاد یک نظام متشکل و پویا را در زمینه خرما خواستار شدند.

 
در ادامه نرخ  خرماهای شهرستان حاجی آباد اینگونه اعلام شد:پیارم درجه یک ۱۵هزارتومان ، درجه دو ۱۲هزار تومان و درجه سه که همان پستایی ۳هزار تومان تعیین شد.
خرمای مضافتی کیلویی ۲۵۰۰تومان ، خاصوئی ۳۰۰۰هزار تومان، خاصوئی ریز ۵۰۰۰هزار تومان، شاهانی ۱۲۰۰تومان، سیاه بیز درجه یک ۵۰۰۰هزار تومان، خنیزی ۲هزار تومان، مرداسنگ ۲۵۰۰ تومان، زاهدی ۴هزار تومان، خارکلوت۵۰۰تومان، بردیوار ۷۰۰تومان و خرمای علوفه ای ۵۰۰تومان در شهرستان خریداری می شود.

 

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff