کمیته التور در شهرستان حاجی آباد برگزار شد

+ پ -
کمیته التور در شهرستان حاجی آباد برگزار شد

کمیته التور با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان حاجی آباد و نماینده آب و فاضلاب روستایی ، مسئولین مبارزه با بیماریها، بهداشت محیط ، بیماریهای روده ای ، آزمایشگاه بیمارستان و مرکز بهداشت شهرستان در دفتر ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان حاجی آباد برگزار شد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم، دکتر اقتدار بختیاری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان حاجی آباد توضیحاتی در خصوص بیماری التور و اهمیت آن در صورت رخداد اپیدمی داد ؛ در ادامه مهندس ایرانمنش در زمینه راههای انتقال و پیشگیری و همچنین وضعیت بیماری در ایران مطالبی عنوان کرد .

 

وی تصریح کرد : پیگیری در خصوص ترمیم مخازن آب ، تعیین و تکلیف وضعیت آب روستاهای فاقد شبکه لوله کشی توسط سلامت محیط و آب و فاضلاب روستایی ، تشدید بازرسی از رستورانها و مراکز بین راهی و ممنوعیت استفاده از سالاد و سبزی در رستورانها و چلوکبابی توسط سلامت محیط در دستور کار قرار گرفت .

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان حاجی آباد اظهار داشت : از دیگر اقدامات این شبکه در راستای پیشگیری از بروز بیماری التور ، آموزش نحوه تهیه کلر مادر جهت بهورزان در روستا های فاقد لوله کشی آب آشامیدنی ، تامین کلر مادر جهت توزیع در روستاهای فاقد شبکه لوله کشی توسط سلامت محیط و آب فاضلاب روستایی انجام شد .

شایان ذکر است : واحد سلامت محیط و واحد بیماریهای شهرستان حاجی آباد اقدام به تهیه و توزیع تراکت و پمفلت آموزشی در سطح مراکز ، خانه های بهداشت ، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی جهت آگاهی عموم مردم نمود .

و همچنین در همین راستا تهیه پودر ORS و توزیع در سطح مراکز و خانه های بهداشت توسط سلامت خانواده و بیماریهای شبکه بهداشت شهرستان صورت گرفت .

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff