کمک 2 میلیاردی برای اجرای طرح خیرین آموزشی در مدارس متوسطه سیریک آغاز شد
+ پ -
کمک ۲ میلیاردی برای اجرای طرح خیرین آموزشی در مدارس متوسطه سیریک آغاز شد

معاون آموزشی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان سیریک گفت: با توجه به تحقق و اجرایی شدن شعار سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل و در راستای اجرای موفق طرح از سیریک تا ثریا بمنظور موفقیت علمی دانش آموزان و کسب رتبه های برتر در کنکور سراسری طرح علمی خیرین آموزشی برای اولین بار در سطح شهرستان سیریک آغاز شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد سالمی معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان سیریک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آذینی افزود: این طرح با  مشارکت معلمان داوطلب ، والدین و خیرین از ۱۰ روز گذشته در سطح شهرستان اجرا شده و تا کنون بیش ۲۰۰ میلیون تومان کمک و صرفه جویی مالی برای آموزش و پرورش شهرستان صورت گرفته است.

 

وی خاطرنشان کرد: همزمان با اجرایی شدن طرح علمی آموزشی خیرین در مدارس شهرستان سیریک تاکنون بیش از ۶ خیر تقبل ساخت ۶ باب مدرسه ۶ کلاسه و ۳ کلاسه را با اعتبار  ۴ میلیارد تومانی برای شهرستان برعهده گرفتند.

 

معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان سیریک ابراز داشت: با توجه به برگزاری کلاس های ویژه طرح خیرین آموزشی در مدارس متوسطه شهرستان پیش بینی می شود ۴۰ درصد افزایش قبولی  دانش آموزان در دانشگاههای و موسسات آموزش عالی دولتی در سال جاری داشته باشیم.

 

این مسئول یادآور شد: برای اجرای موفق و تاثیر گذار طرح خیرین علمی آموزشی دانش آموزان شهرستان برنامه هایی شامل شناسایی و دعوت از دانش آموزان  برتر و اولیا، تشکیل کلاس های نحوه مطالعه مفهومی و فنون تست زنی با حضور اساتید مجرب، انتخاب پشتیبان آموزشی برای این دانش آموزان، برگزاری جلسات توجیهی با پشتیبان ها، برگزاری آزمونهای تستی مشابه کنکور، تهیه کتب تست و وسایل کمک آموزشی را از دیگر فعالیت های این طرح برشمرد.

 

سالمی اذعان داشت:  شهرستان سیریک در سطح استان تنها شهرستانی است که طرح علمی آموزشی خیرین در تمامی مدارس متوسطه پسران و دختران آن اجرا می شود و تاکنون بازدهی و تاثیرات بسیار مثبت و اثربخشی بر دانش آموزان الحمدالله داشته است.

 

وی اضافه کرد:  پیشرفت و توسعه و موفقیت در جامعه حاصل همراهی ، مشارکت و همدلی همه با یگدیگر است و مدرسه سازی زمانی ارزشمند و  تاثیرگذار می باشد که خیرین مدرسه ساز و خیرین آموزشی در کنار هم برای دانش آموزان تلاش و اقدام نمایند.

 

شهرستان سیریک دارای ۷۰۰ دانش آموز متوسطه در رشته های علوم انسانی ، ریاضی و تجربی است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff