کمک 120 میلیونی خیرین سیریکی برای ایتام و محسنین
+ پ -
کمک ۱۲۰ میلیونی خیرین سیریکی برای ایتام و محسنین

مدیر کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) سیریک گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا کنون بیش از ۲۵۰۰ پرس غذای میان ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد در سطح شهرستان توزیع شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام و المسلمین علی ابراهیمی ،مدیر کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان سیریک در گفتگو  با خبرنگار آذینی اظهار کرد: برای تهیه و پشتیبانی این مواد غذایی خیرین شهرستان بیش از ۱۰۰ میلیون ریال کمک نقدی و غیر نقدی  تقبل کردند.

وی افزود: در حال حاضر در شهرستان سیریک ۲۵۰۰ خانوار به تعداد پنج هزارو ۲۵ نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند که از این تعداد  یک هزارو ۷۷۷ نفر مرد و سه هزارو ۲۴۸ نفر زن  هستند که کلیه خدمات امداد اعم از کمک معیشتی ، خدمات فرهنگی ، خدمات درمانی و حمایت های اجتماعی برخوردار می باشند.

ابراهیمی ابراز کرد: کمیته امداد شهرستان سیریک بیش از ۴۰۰ کودک یتیم تحت پوشش دارد که تقریبا ۹۹ درصد آنها غیر از اعتبارات کمیته ماهانه از حمایت خیرین بهرمنده می شوند.

این مسئول یادآور شد: در طرح محسنین نیز تعداد ۹۸ نفر از بیماران از حمایت و کمک های خیرین استفاده می کنند و برای درمان آنها کمیته امداد ماهانه مبلغ یک میلیون ریال  برای بیمارانی که در منزل زمین گیر هستند اختصاص داده که در سال گذشته بیش از ۴۰۰ میلیون ریال مساعدت و حمایت مالی صورت گرفته است.

مدیر کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان سیریک اضافه کرد: در بحث توانمند سازی خانواده های تحت حمایت کمیته امداد برای خودکفایی و جذب بازار کار فرزندان آنها با توجه به شرایط و موقعیت شهرستان در زمینه های آموزش ملوانی، صید و صیادی ، تجارت، مامایی و پرستاری اقدام به برگزاری دوره های کوتاه و بلند مدت کرده کهدبرای حدود ۹۰ نفر اشتغالزایی صورت گرفته است.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff