کمک ۱۰ میلیاردی خیرین سلامت به مردم نیازمند سیریک

در همایش تشکیل مجمع سلامت شهرستان سیریک از ۳۵ نفر ازخیرین و سفیران سلامت شهرستان سیریک با حضور مسئولان استانی و شهرستانی با اهدای لوح تقدیر و هدایایی در محل سالن غدیر شهر بندر سیریک تجلیل شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ،عبدالله پرتابیان، سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک در این همایش گفت: خیرین شهرستان سیریک تعداد ۱۷ طرح و پروژه مختلف بهداشت و درمان را  با هدف ارتقای و بهبود وضعیت درمانی مردم در سطح روستاها و شهرهای شهرستان سیریک احداث کردند. سرپرست

سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک افزود: خیرین سلامت برای احداث این طرح ها و پروژههای بهداشت و درمان شهرستان بیش از ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار کمک کردند.

وی اضافه کرد:  احداث سه مرکز بهداشت و درمان  شهر گروگ ، روستای گونمردی و روستای هرنگان بریزگ، احداث بلوک زایمان و دیالیز بیمارستان امام سجاد(ع) شهر بندر سیریک و احداث خانه بهداشت های روستاهای همزانگ،  دودر ،  سیکویی، خرگوشی، جیفری ، سرزه ، نوشهر میشی ، نوشهر کلنگی ، بندگرمان ودل آسا از طرح ها و پروژههایی است که خیرین هزینه احداث آنها را تقبل کردند.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک ابراز کرد: تامین سلامت از حقوق مسلم مردم  در کانون اساسی و منشور حقوق شهروندی است که از سیاست های ابلاغی  مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تاکید رئیس جمهور و استاندار هرمزگان است.

پرتابیان خاطرنشان کرد: پیشگیری در حوزه بهداشت و درمان هر دو باید در حوزه سلامت مد نظر باشند  و اهمیت و ضرورت مشارکت مردم در ارتقای سلامت و اجتماع محوری سلامت جامعه برای رفع بسیاری از مشکلات و معضلات ّبهداشت و درمان شهرستان  مهم و اثر گذار برشمرد.

سرپرست  فرمانداری شهرستان سیریک تصریح کرد:  نقش دستگاههای اجرایی متعدد و همراهی با متولیان بخش بهداشت و درمان در تامین سلامت جامعه نقشی برجسته و مهم است در واقع همه دستگاهها در ارتقای شاخصه های بهداشت و درمان و ارتقای سلامت جامعه به نوعی نقش مهم و تاثیر گذار دارند.

وی اضافه کرد: ارتقای سطح بهداشت و درمان شهرستان سیریک ، رفع کمبودها و مشکلات در بخش تامین پزشک عمومی و پزشکان متحصص ، تامین تجهیزات و امکانات بهداشت و درمان را از اولویت های بهداشت و درمان شهرستان به منظور خدمت رسانی به مردم دانست.

شهرستان ۴۵ هزار نفری سیریک در ۱۷۵ کیلومتری شرق هرمزگان قرار دارد.

انتهای پیام/