کمک به ایجاد اشتغال در محلات و زنده کردن هویت های بومی و محلی شهر
+ پ -
کمک به ایجاد اشتغال در محلات و زنده کردن هویت های بومی و محلی شهر

شهردار بندرعباس اظهار کرد: کمک به ایجاد اشتغال در محلات همچون مغازه ها در دل محلات و خیابان های جدید، ایجاد پارک های محله ای، ساخت فرهنگسرا و بازارچه محلی و در کنار آن ها ها زنده کردن هویت های بومی و محلی شهر و استان مثل ساخت المان های مختلف جزء برنامه های شهرداری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عباس امینی شهردار بندرعباس، در گفتگو با خبرنگار  رفتارنیوز، گفت: بندرعباس مثل بسیاری از شهرها نیازهای متعددی دارد و در قالب های مختلف هم می توانیم تقسیم کنیم عمرانی، ترافیکی، خدمات شهری در حوزه های فرهنگی اجتماعی و شهرسازی.

 

وی افزود: اولین بخش که به شهر بندرعباس مطرح است ۴۳% بافت فرسوده دارد که این خودش نشان از توانایی های اقتصادی و اجتماعی آن بخش است که نیاز به رسیدگی بیشتر دارد.

 

شهردار بندرعباس بیان کرد: ما طرحی با شورا مصوب توسعه متوازن شهر بندرعباس داریم که در این توسعه به نیازهای مختلف توجه شده است، شهرسازی، بازگشایی معابر، تشویقات مختلفی که در جهت بازسازی خانه ها انجام می شود.

 

امینی در حوزه فرهنگی و اجتماعی اظهار کرد: موضوع کمک به ایجاد اشتغال در محلات همچون مغازه ها در دل محلات و خیابان های جدید، ایجاد پارک های محله ای، ساخت فرهنگسرا و بازارچه محلی و  در کنار آن ها ها زنده کردن هویت های بومی و محلی شهر و استان مثل ساخت المان های مختلف جزء برنامه های شهرداری است.

 

شهردار بندرعباس در خصوص وجود موانع و سرعت بخشیدن به توسعه شهری وجود عوامل مخلفی را دخیل دانست و تصریح کرد: اگر بخواهیم سرعت توسعه را بیشتر کنیم نیاز به تقویت مواردی چون ۱- کمبود بودجه و اعتبارات به تناسب شهر بندرعباس و جمعیت آن، ۲- هماهنگی بین ادارات، ۳- مشارکت مردمی به دلایل مختلف بسیار ضعیف است.

 

وی در پایان یاد آور شد: برنامه هایی داریم که سطح مشارکت بالا از خود مردم برای خود مردم استفاده کنیم و خدمات با کمک خود مردم داده شود. مثلا به توسعه بیشتر محلات نیاز به بودجه داریم، اگر مردم عوارض سالانه خودرو  و خانه های خود را پرداخت کنند بخشی از مشکلات برطرف می شود.

 

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff