کمپین ما همه “سید” هستیم در حمایت از دانشجوی انقلابی دانشگاه هرمزگان راه اندازی شد
+ پ -
کمپین ما همه “سید” هستیم در حمایت از دانشجوی انقلابی دانشگاه هرمزگان راه اندازی شد

دانشجویان دانشگاه هرمزگان در حمایت از دانشجوی فعال انقلابی سید محمد متولی کمپین ما همه “سید” هستیم را در فضای مجازی راه اندازی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس؛چند روز پیش خبری تحت عنوان مسئولان دانشگاه هرمزگان به جای انقلابیون یقه دانشجوی انقلابی را گرفتند، از این رسانه منتشر شد که پس از آن خبر محرومیت از خدمات رفاهی این دانشجوی انقلابی مورد توجه سایر رسانه ها قرار گرفت.

 

حال در پی انتشار این خبر دانشجویان انقلابی دانشگاه هرمزگان جنبش حمایت از دانشجوی فعال انقلابی سید محمد متولی، ما همه “سید” هستیم را در فضای مجازی راه اندازی کردند.

 

دانشجوبان انقلابی دانشگاه جامع هرمزگان در بهمن ماه سال ۹۴ حرکت عظیمی را در راستای محقق شدن منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) مبنی بر عدم حضور سران فتنه در محیط دانشگاهی انجام دادند که بعنوان یکی از خبرساز ترین اقدامات انقلابی در آن روزها، در کشور مطرح شد.

 

محمدرضا خاتمی از جمله  فتنه گران حوادث پس از انتخابات سال۸۸ در سال گذشته توسط انجمن اسلامی دانشگاه هرمزگان دعوت شده بود اما تحصن دانشجویان انقلابی این دانشگاه باعث لغو مجوز سخنرانی وی شد.

 

این حرکت دانشجویان انقلابی دانشگاه هرمزگان چنان اثرگذار بود که سخنرانی دیگری از محمدرضا خاتمی از سران فتنه  در یاسوج نیز لغو شد و بدون اغراق می توان ادعا کرد در بهمن ماه سال گذشته این حادثه یکی از مهمترین اتفاقات دانشگاهها در کشور بود.

 

پس از پایان یافتن تحصن، متولی به کمیته انضباطی فرخوانده شدکه از وی شکایت شده و  دفاعیه خود را ارائه داده بود. در این شکایت سخن از این آمده  بود که متولی مانع برگزاری جلسه شده است در صورتی که قبل از  آمدن این فتنه گر با توجه به اعتراض دانشجویان آگاه، از طرف ریاست دانشگاه درخواست شده بود که چهار نفر از دانشجویان  به عنوان نماینده دانشجویان با ریاست مذاکره کنند و در این جلسه عنوان شد که آمدن محمدرضا خاتمی در شورای نظارت عنوان شده و ما منتظر تائیدیه شورای تامین استانداری هستیم و هنوز این برنامه تائید نشده است.

 

پرونده کمیته انضباطی ۱۲ بند دارد که از بند هفتم به بعد به سراغ تعلیق چه با احتساب سنوات و چه بدون احتساب سنوات می رود. که بند هفتم شامل این دانشجوی انقلابی شد و حکم شورای بدوی مبنی بر محرومیت از تمامی خدمات رفاهی دانشگاه شامل خدمات سلف، ‌خوابگاه برای یک نیم سال  صادر شد که اعتراض خود را اعلام کردم و هم اکنون منتظر رای تجدید نظر هستم.

 

تنها جمله ای که مسئولان دانشگاه روی آن موج سواری می کنند این است ” دانشگاه ما جولانگاه ضد انقلابیون شده است”.

 

اگر دانشگاه هرمزگان جولانگاه فتنه گران و ضد انقلابیون نیست چرا مجوز سخنرانی امثال صادق زیبا کلام ، محمد رضا خاتمی و افراد معلوم حال دیگری در دانشگاه صادر شد؟

 

آیا محروم کردن از خدمات رفاهی دانشگاه، تاوان دانشجویی انقلابی است که تمام هم و غم آن تحقق مبانی اسلامی در محیط دانشگاهی می باشد؟

 

در صورتی که سید محمد خاتمی یکی از افرادی است که در فتنه ۸۸ نقش داشت و از وی بعنوان یاغی انقلاب و باقی بر فتنه نامبرده شد و از چهره های ممنوع التصویری بود، چرا در جشن ورودی های جدید عکس وی توسط انجمن اسلامی این دانشگاه بین دانشجویان توزیع شد اما مسئولان دانشگاه هیچ گونه حرکتی نکرده و از این اقدام جلوگیری نشد؟

 

اگر از سایر اقدامات دانشگاه ازجمله اردوی مختلط، برگزاری جشنواره ایران ما، رقص و پایکوبی در کف دانشگاه آن هم جلو ساختمان آموزش دانشگاه و از آن مهمتر باز توزیع عکس خاتمی در نمایشگاه جشنواره بگذریم، مسئولان دانشگاه در برابر سخن یکی از دانشجویان که در حضور مسئولان، اساتید و دانشجویان در سالن فرهنگ دانشگاه به بنیان گذارکبیر جمهوری اسلامی ایران اهانت کرد چه عکس العملی نشان دادند؟

 

نکته دیگری که باید یاد آور شد این است که از همین تشکل خبری مبنی بر فراخوان دانشجویان دانشگاه هرمزگان به تظاهرات بزرگ ایرانیان علیه دکتر روحانی در پاریس در یکی از رسانه های ضدانقلاب منتشر شد به گونه ای که مستندات آن موجود است.

 

سید محمد متولی دانشجوی کارشناسی دانشگاه جامع هرمزگان یکی از دانشجویان فعال و انقلابی این دانشگاه می باشد که تلاش و پشتکار وی در برگزاری برنامه ها در این دانشگاه برکسی از جمله مسئولان دانشگاه پوشیده نیست.

 

وی دبیر کانون شعر و ادب دانشگاه هرمزگان و یکی از شعرای دانشجوی صاحب قریحه است گذشته از انتشار اشعار ایشان در وبلاگ ها و سایت های مختلف، مصاحبه هایی از وی بعنوان فعال جنبش های دانشجویی در سایتهای استانی و کشوری منتشر شده است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff