کلنگ ساخت دو مسجد در کیش به زمین زده شد

کلنگ ساخت دو مسجد در مناطق نوبنیاد ۳ و فاز ۷ صدف در جزیره کیش با حضور آیت الله اعرافی مدیرحوزه های علمیه کشور به زمین زده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ آیت الله اعرافی در این مراسم با اشاره به اینکه مساجد بزرگترین پایگاه های اجتماعی فرهنگی در دین اسلام هستند افزود: با وجود جمعیت ۸۰ میلیون نفری نیاز به افزایش ظرفیت مساجد در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه برای هر هزار نفر یک مسجد نیاز است بر وجود امام جماعت فعال و پویا با اجرای برنامه های فرهنگی در مساجد تاکید کرد.

حجت الاسلام احمد حسن زاده امام جمعه کیش نیز در این مراسم با اشاره به اینکه شرایط برای مردم به گونه  ای باید فراهم باشد که نمازگزاران با طی کمترین مسیر بتواند از امکانات مسجد استفاده کنند اظهار امیدواری کرد خیران در ساخت مسجد همراه با سازمان منطقه آزاد همت و تلاشی بیش از گذشته داشته باشند.

همزمان با سفر علیرضا اعرافی به جزیره کیش عملیات اجرایی  ۲ مسجد شامل مسجد امام محمدباقر (ع) در فاز سه شهرک نوبنیاد و مسجد امام هادی (ع) در فاز هفت شهرک صدف آغاز شد.

زمین این ۲ مسجد به همراه ۱۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه از سوی سازمان منطقه آزاد کیش تامین شده و بقیه اعتبارات نیز از محل کمک های مردمی تامین می شود.

مسجد امام محمد باقر (ع) در زمینی به مساحد یک هزار و ۵۸۶ متر مربع با یک هزار و ۲۴۶ متر مربع زیربنا و مسحد امام هادی (ع) نیز در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۲۳۰ متر مربع با یک هزار و ۷۴۰ متر مربع زیربنا احداث می شود.

انتهای پیام/