کلاس آموزشی کنترل و راههای پیشگیری از دیابت در ابوموسی
+ پ -
کلاس آموزشی کنترل و راههای پیشگیری از دیابت در ابوموسی

در ششمین روز از هفته سلامت که با شعار «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل در حوزه سلامت» نامگذاری شده است، به همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ابوموسی، کلاس آموزشی کنترل و راههای پیشگیری از دیابت با حضور مردم برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین، در ششمین روز از هفته سلامت که با شعار «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل در حوزه سلامت» نامگذاری شده است، به همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان ابوموسی، کلاس آموزشی کنترل و راههای پیشگیری از دیابت با حضور مردم برگزار شد.

IMG_3901

در این کلاس آموزشی که در دو بخش عمومی و دیابت دوران بارداری برگزار شد، در ابتدا کارشناس بیماریهای شبکه بهداشت شهرستان گفت: بیشتر علائم بیماری دیابت در آغاز ، نامحسوس هستند. بنابراین لازم است که با انجام آزمایشهای مرتب خون، از میزان قند خون خود آگاه شوید. اشخاص بالای ۴۵ سال بایستی مرتب از میزان قند خون خود باخبر باشند. جوانان در صورت داشتن زمینه های مساعد کننده بیماری قند خون ، مانند چاقی ، استعداد فامیلی ، کلسترول و فشار خون بالا و … بایستی مرتب میزان قند خود را آزمایش کنند.
دهقانی کارشناس بیماریهای شبکه بهداشت بوموسی گفت: یکی از راههای موثر جهت پیشگیری از دیابت تغییر در رفتار های روزمره است که در هر زمانی قابل اجرا و تاثیر گذار خواهد بود. اساس پیشگیری از دیابت ، کاهش وزن و خوراک سالم و صحت بخش می باشد .

IMG_3880

در بخش دوم این کلاس آموزشی که ویژه خانمها برگزار شد، عباسی کارشناس بهداشت شبکه بهداشت و درمان ابوموسی گفت: دیابت بارداری همانند سایر انواع دیابت اختلالی است که نحوه ی مصرف قند توسط بدن را مختل می سازد. دیابت بارداری شکلی از دیابت است که برخی زنان را طی بارداری مبتلا می کند. دلیل ایجاد این اختلال این است که بارداری نیاز بدن به انسولین را افزایش می دهد، در حالی که بدن همیشه نمی تواند به مقدار کافی انسولین تولید نماید.

IMG_3888

وی گفت: تمام زنان باردار می بایست برای دیابت بارداری بررسی شوند. تمام زنان باردار می بایست در حوالی ماه های ۶ یا ۷ (مطابق با هفته های ۲۴ تا ۲۸ حاملگی) بررسی شوند، اما زنان با خطر بالاتر برای ابتلا به دیابت بارداری باید زودتر از این زمان مورد ارزیابی قرار گیرند.

IMG_3847

IMG_3900

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff