کشور ما به متخصصین بدون تعهد نیازی ندارد/ امروز به دیپلماسی اقتدار نیاز داریم
+ پ -
کشور ما به متخصصین بدون تعهد نیازی ندارد/ امروز به دیپلماسی اقتدار نیاز داریم

امام جمعه جاسک گفت:در بحث انتخابات مردم بایستی به فردی که انقلابی تر بود رای دهند و در نوشتن رای ،تعهد شخص نسبت به تخصصش در اولویت قرار دارد؛کشور ما به متخصصین بدون تعهد نیازی ندارد؛امروز به دیپلماسی اقتدار نیاز داریم زیرا برجام سرابی در آمد که به فرجام نرسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مکران نیوز، حجت‌الاسلام جواد غلامی در خطبه‌های امروز نماز جمعه جاسک با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت عدل و تقوای الهی و تقبیح عمل غیبت نمودن  گفت:هرگاه فردی غیبت می‌کند در روز قیامت،گناه فرد غیبت شونده برای شخص غیبت کننده نوشته می‌شود.
وی به ابلاغ پیام تاریخی امام (ره) به گورباچف رهبر شوروی سابق اشاره کرد و اظهار داشت: حضرت امام (ره) در آن نامه سرنوشت کمونیست را برای معتقدان این مکتب روشن کرد.

غلامی یادآور شد:در بخشی از این نامه حضرت امام (ره) خطاب به گورباچف می‌فرمایند غرب به‌واسطه اینکه خدا را از زندگی حذف کرد به بن‌بست می‌خورد و خود شما هم به بن‌بست می‌خورید و کمونیسم را بایستی در زباله‌دان تاریخ جستجو کرد؛ پیش‌بینی امام راحل در این نامه محقق شد.

خطیب نماز جمعه جاسک تصریح کرد: امام خمینی(ره) با ارسال این نامه تفکر جهان‌گشایی و کشورگشایی نداشتند بلکه در آن گشودن مرزهای اعتقادی مطرح‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه امروز ما نیازمند دیپلماسی امام راحل هستیم خاطرنشان کرد:دیپلماسی نامه که توسط مقام معظم رهبری اجرایی می‌شود ثمرات خوبی را برای نظام به ارمغان می‌آورد و مردم بایستی این جریانات را مدنظر قرار دهند.

امام‌جمعه جاسک با اشاره به ۱۷ دی‌ماه ۱۳۱۴ و حادثه تلخ دستور رضاخان در کشف حجاب گفت:قانون کشف حجاب در ایران، به دستور رضاشاه تصویب شد و بنابر آن، زنان و دختران ایرانی از استفاده از چادر، روبنده و روسری منع شدند.

غلامی با بیان اینکه پدیده بی‌حجابی رهاورد استعمار و نماد رواج بی‌بندوباری در جامعه است، تصریح کرد:ما هنوز داریم سیلی آن ضربات را می‌خوریم؛ اگر رضاخان این ننگ را برای خودش نمی‌خرید امروز وضعیت جوانان ما جور دیگری بود.

وی ریشه بسیاری از گرفتاری‌ها را رعایت نکردن حجاب دانست و اضافه کرد: :حجاب بیش از آنکه برای زنان آزادی بیافریند برای مردان شهوت‌ران آزادی می‌آورد.

امام‌جمعه جاسک افزود: اسلام در مورد رعایت حجاب تأکیدات زیادی داشته و مردم مسلمان بدانند که بی‌حجابی نه‌تنها نشانه کمال و پیشرفت نیست بلکه مایه فساد و زوال جامعه نیز محسوب می‌شود.

وی در بخشی از خطبه‌ها به تعدد ثبت‌نام داوطلبان برای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: نتیجه ازدیاد ثبت‌نام کنندگان برای نظام خوب است و جذب حداکثری را به دنبال دارد.

غلامی با اشاره به موضوع نفوذ در انتخابات خاطرنشان نمود:دشمن درصدد نفوذ به این دو مجلس است، مردم از حالا مشورت کنند به فکر هم باشند و بررسی کنند و بدون مشورت در روز هفتم اسفندماه در شعبه‌های اخذ رأی به هر کس رأی ندهند.

وی اضافه کرد:دشمن برنامه دارد نیروهای خود را وارد مرکز تصمیم‌گیری قدرت کند و اهداف خود را به سرانجام رساند؛نفوذ سیاسی یعنی اینکه کسانی وارد خبرگان رهبری شوند که پیگیر تضعیف رهبری باشند.

امام‌جمعه جاسک بابیان اینکه ما مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم که پشت سر ولایت و رهبری باشد، تأکید کرد: مردم بسیار دقت کنند تا مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی بسیار قوی‌تر از گذشته داشته باشیم.

وی با اشاره به قابل‌اطمینان نبودن امریکا در بحث برجام تصریح کرد:در مراحل اجرایی برجام شاهد هستیم آمریکا، هر روز شیطنت هایی را انجام می دهد یا در مجلس سنا تصویب می کنند به کسانی که بخواهند به ایران سفر کنند روادید نخواهند داد و یا تصویب قانون سرقت اموال جمهوری اسلامی ایران ،تحریم سپاه پاسداران و برخی شخصیت‌ها ؛در مواردی رفتار آن‌ها خلاف برجام است در حالی که خودشان آن را امضا کردند. لذا دولت محترم در اجرایی کردن برجام باید دقت لازم را داشته باشند.

انتهای پیام

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff