تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 558096
تاریخ انتشار:جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های این هفته هرمزگان عنوان شد؛

کشورهایی که غذا و دارو بر ما تحریم کردند چگونه واکسن کرونا را به ما خیرات می کنند/به دولت جدید آمریکا نباید دل ببندیم

امامان جمعه هرمزگان در خطبه های این هفته با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر ممنوعیت واکسن آمریکایی و انگلیسی، گفتند: کشورهایی که غذا و دارو بر ما تحریم کردند چگونه می خواهند واکسن کرونا را به ما خیرات کنند و لذا عقلانی نیست که به دولت جدید آمریکا و اتفاقات جدید آنها و اینکه چه کسی میخواهید سرکار بیاید، دل ببندیم.

کشورهایی که غذا و دارو بر ما تحریم کردند چگونه واکسن کرونا را به ما خیرات می کنند/به دولت جدید آمریکا نباید دل ببندیم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام بارانی، امام جمعه شهرستان پارسیان در اجتماع نمازگزاران جمعه، ضمن تسلیت ایام فاطمیه(س) و بیان روایتی از وجود مبارک رسول الله (ص) اظهار کرد: حضرت زهرا (س) محبوب ترین و عزیز ترین مردم نزد پیغمبر بود به گونه ای که در مباهله و آیه تطهیر همراه و در کنار پیغمبر قرار می گیرد.

حجت الاسلام بارانی، حضرت فاطمه (س) را باطن آیه نور، سوره قدر و حقیقت شجره طیبه قرآنی معرفی کرد و افزود: متاسفانه مزار مطهر این بانوی بزرگوار دنیای اسلام گمنام است و محل دفن ایشان برای عامه مردم ناشناخته مانده در حالی که ایشان طبق روایات الگوی امام زمان علیه السلام و حجت خدا بر ائمه معصومین هستند.

وی، دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر ممنوعیت واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی را کارشناسی، عقلانی و حکیمانه دانسته و تصریح کرد: رهبری عالیقدر انقلاب با نگاه دقیق به وقایع دنیا و نیرنگ دشمنان از جایگاه حفاظت از عزت و استقلال کشور و حراست از سلامت عمومی مردم این مساله را بیان کردند اما بلافاصله پس از بیانات حکیمانه گویی آب به لانه مورچگان ریخته شده و رسانه های استکباری و خارجی و سپس پادوهای داخلی شان شروع به لجن پراکنی کردند و نقش دایه دلسوزتر از مادر را بازی کردند.

کشورهایی که غذا و دارو بر ما تحریم کردند چگونه واکسن کرونا را به ما خیرات می کنند

امام جمعه پارسیان، با بیان اینکه این اقدام رهبری یکی از شجاعانه ترین و هوشمندانه ترین تصمیمات حکومتی ایشان بود، تاکید کرد: دلایل محکم عقلی و کارشناسی این حرف را تایید می کنند لذا بر طبق حکم عقل، فرآورده های دارویی نیازمند طی یک فرایند مشخص هستند حال چطور برخی انتظار دارند واکسنی که هنوز شرکت سازنده اش به آن اعتمادی ندارد نظام اسلامی مجوز تزریق آنرا بر روی ۸۰ میلیون ایرانی عزیز صادر کند؟!!

وی، با اشاره به مصادیق خیانت و جنایات آمریکا و انگلیس علیه ملت ایران، عنوان کرد: کشورهایی که دارو و غذا را بر ملت ما تحریم کردند و حتی داروی بیماران سرطانی و کودکان مظلوم پروانه ای را به ما نمی دهند چگونه حاضر شده است واکسن کرونا را به ما خیرات کنند در حالی که با وجود مبتلایان و فوتی های هزاران نفری در کشورشان هنوز واکسیناسیون عمومی را شروع نکرده اند.

حجت الاسلام بارانی افزود: ملت فهیم و بصیر ایران به مستکبرین دنیا اعتمادی ندارند و نیازی هم به صدقه آنها ندارند اما همان طوری که رهبری عزیز فرمودند نظام اسلامی با تحقیقات دقیق واکسن را از سایر کشورهای خارجی مطمئنی که کارایی آن به اثبات رسیده وارد خواهد کرد و به لطف الهی واکسن مطمئن بومی نیز با همت دانشمندان ایرانی تولید خواهد شد.

وجود دفتری در تهران هیچ منفعتی برای منطقه ویژه پارسیان ندارد

امام جمعه شهرستان پارسیان، با تشکر از اقدامات خوب مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر مبنی بر تعطیلی دفتر تهران گفت: وجود دفتری در تهران هیچ منفعتی برای منطقه ویژه ندارد بلکه قطعا اتلاف بیت المال نیز هست و باید طبق وعده داده شده در آخر دی ماه دفتر تهران تعطیل و به پارسیان منتقل شود لذا امیدواریم که با این اقدام مناسب شاهد خروج منطقه ویژه از رکود فعلی و پیشرفت و استقرار صنایع در آن باشیم که به تبع اشتغال جوانان بومی و بهبود اقتصاد ملی نیز حاصل شد و البته در انتقال دفتر تهران نیز جذب جوانان فرهیخته بومی باید در اولویت قرار گیرد.

وی، با قدردانی از اقدامات خوب و انقلابی دستگاه قضایی شهرستان پارسیان، اظهار کرد: در راستای اجرای سند تحول دستگاه قضایی اقدامات مناسبی در شهرستان آغاز شده است که مهمترینش پیگیری جدی و قاطع حقوق عامه است که حقیقتا این موضوع مهم رویکرد مهم سند تحول قوه قضاییه در دوره اخیر است.

حجت الاسلام بارانی، خاطرنشان کرد: امیدواریم با این رویکرد شاهد تحقق حداکثری عدالت اجتماعی و رضایت مندی مردمی باشیم و طبق گزارشات در پارسیان نیز اقدامات خوبی در حال انجام می باشد که صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم .

تصمیم مجلس و دولت در افزایش غنی سازی،منطقی و عقلایی است

حجت الاسلام عباس ذاکری امام جمعه جاسک در خطبه های عبادی سیاسی شهرستان اظهار کرد:توسل به اهل بیت علیهم السلام می تواند گره هایی زیادی را از زندگی ما باز کند پس ایام شهادت حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها را قدر بدانیم و از خدای متعال بخواهیم که بلاها و گرفتاری را برطرف کند.

امام جمعه جاسک افزود: سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند ما برای بازگشت آمریکا به برجام عجله نداریم حرف قطعی ما این است بازگشت آمریکا به برجام مهم نیست مهم این است که تحریم های ظالمانه آمریکا نسبت به مردم ایران برداشته شود.

ذاکری ادامه داد: تصمیم دولت و مجلس در این زمینه تصمیم منطقی و عقلایی است وقتی دشمن به تعهدات خود عمل نمیکند چرا ما پایبند با تعهدات باشیم و غنی سازی اورانیوم کمک زیادی برای کشور خواهد بود علاوه بر فواید دارویی صنعتی و درآمد زایی جنبه بازدارندگی دفاعی نیز دارد.

وی اضافه کرد:لغو تحریم ها به اعتقاد کارشناسان تحریم ها فقط ۲۰ درصد در اقتصاد ایران اثر گذار است اما خنثی سازی تحریم ها ۷۰ درصد پس به جای دنبال کردن رفع تحریم باید به دنبال خنثی سازی تحریم ها باشیم رفع تحریم دست دشمن است ولی خنثی سازی تحریم دست خود ماست و خنثی سازی تحریم آینده ساز فرصت ساز و تهدید زداست لازمه خنثی سازی اقتصاد قوی امن و سالم است
وب با اشاره به مشکلات شهرستان و مسکن مهر شهر جاسک خاطرنشان کرد:چند وقتی است دچار بی مهری شده و امیدواریم مسئولین نهایت تلاش خود را جهت برطرف کردن مشکلات مردم صبور و نجیب مسکن مهر به کار گیرند و انشا الله به زودی شاهد کاهش مشکلات مسکن مهر باشیم.

ایران می تواند چند برابر نفت در آمد سرشاری را کسب کند

حجت الاسلام شریفی امام جمعه حاجی آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: درخنثی سازی تحریم ها ناچاریم به خودمان و ظرفیت های داخلی تکیه کنیم.
حجت الاسلام شریفی افزود: خنثی سازی تحریم اگر چه زمان بر است اما موثرتر قابل اعتماد تر و راهگشاه تر است اما تکیه بر رفع تحریم تاثیر زودگذر داشته و اعتماد سوز و بن بست ساز است.

امام جمعه حاجی آباد تاکید کرد: غنی سازی ۲۰ درصدی اورانیوم، ایران را جزء صادر کنندگان اورانیم قرار می دهد و ایران می تواند چند برابر نفت در آمد سر شاری را کسب کند.

حجت الاسلام شریفی در خصوص تبدیل تهدیدها به فرصت در شرایط تحریم خاطرنشان کرد: ما می توانیم در این جنگ تمام عیار اقتصادی و شرایط تحریم با افزایش روحیه کار و کمک دسته جمعی ، افزایش تولیدات داخلی، خرید کالای ایرانی، استفاده از سرمایه گزاریهای داخلی و حرکت به سمت بخش های غیر نفتی، تهدیدها را به فرصت هایی جهت بهبود و رونق اقتصادی تبدیل کرده تحریم را خنثی و بی اثر کنیم.

چگونه کشورهایی که دارو را برما تحریم کرده اند واکسن کرونا هدیه می دهند

حجت الاسلام و المسلمین مهدی دری امام جمعه رودان ظهر امروز در نماز جمعه عبادی سیاسی این هفته شهرستان اظهار کرد: عبادت‌های مخلصانه حضرت زهرا سلام الله علیها یکی از نکات مهمی است که در منابع تاریخ اسلام بسیار بر آن تأکید شده است و عبادت حضرت فاطمه(س) در لحظه لحظه ى زندگى ایشان حضور و ظهور دارد؛ رفتارشان، گفتارشان، نگاهشان، تلاششان هر لحظه ى شب و روز او عبادت بود.

وی صبر و شکیبایی در مقابل مشکلات را از برجسته‌ترین ویژگی‌های شخصیتی حضرت زهرا(س) برشمرد و افزود: این شاخصه به‌همراه سایر سجایای اخلاقی، فاطمه زهرا س) را به الگویی برای زنان و مردان عالم تبدیل کرده است.

امام جمعه رودان با اشاره به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: انتخابات ریاست جمهوری و شورای های اسلامی شهرها و روستا ها نزدیک و حضور مردم در انتخابات مهم است، یعنی اگر حضور مردم در انتخابات کمرنگ باشد دشمنان به دنبال فرصت هستند و مهم برای ما حضور پررنگ مردم درانتخابات می باشد.

وی تصریح کرد: انشاالله مردم با حضور پرشور خود، اتفاقات بزرگی رقم را بزنند و حمایت خودشان را از ولایت، نظام و انقلاب نشان بدهند.

حجت الاسلام و المسلمین دری ادامه داد: اگر ما در این آزمایش الهی ما کوتاهی کنیم دشمنان چشم طمع می بندند و به دنبال ضربه زدن به انقلاب هستند همانطور که میبینید ۴٠ سال است که می خواهند به ما ضربه بزنند اما امیدی ندارند چرا پشتوانه نظام و این انقلاب مردم اند، پس انشاالله مردم ولایی با حضور پررنگ یک بار دیگر دشمنان را ناامید کنیم.

امام جمعه رودان با استناد به سخنان مقام مقظم رهبری عنوان کرد: مقام معظم رهبری در هفته گذشته در سخنرانی ١٩ دی ماه اشاره ای به  موضوع وارد کردن و خرید واکسن از آمریکا و انگلیس ممنوع  و همچنین اعتمادی به واکسن های خارجی نیست ولی همچنان عده ای هجمه ی شدیدی به سخنان مقام معظم رهبری وارد کردند.

حجت الاسلام دری اظهار کرد: نمی‌توانیم  به خودمان این اجازه را بدهیم که از واکسن ضدکرونای آمریکایی، انگلیسی را برای درمان استفاده کنیم چراکه همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند، از عزت و استقلال خود و برای امنیت، سلامت و بهداشت مردم، ورود واکسن آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی را ممنوع اعلام می‌کنیم.

وی بیان کرد: الان این سوال پیش می آید که  کشور هایی که حاضر نیستند دارو های حیاتی را به ما بدهند آمریکایی که ما را تحریم کردند و عزیزانی که به دلیل نبود دارو جانشان را از دست دادند، الان چطور شده که همان کشور با ما دوست و می خواهند واکسن کرونا را به ما هدیه بدهند.

خطیب جمعه رودان در ادامه افزود: واکسن کرونا را خودمان ساخته و به تولید می رسانیم و همانطور که می دانید ستاد اجرایی فرمان امام عهده دار این کار و اولین تست بر روی دختر آقای مخبر انجام شد و این خیلی مهم تر از آن است که خود آقای مخبر این کار را انجام میداد و این نشان دهنده این می باشد که آنقدر اطمینان دارند که عزیزشان اولین نفر واکسن کرونا را تزریق می کند، پس باید به ساخته دانشمندان خودمان اطمینان داشته و از آنها حمایت کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین دری خاطر نشان کرد: ما باید قدرت این را داشته باشیم که تحریم ها را خنثی سازی کنیم ۸۰درصد به نفع خود ما هست و اگر ما با این کار به خودمان و به دانش خود تکیه  و اعتماد کرده ایم.

شهادت حضرت زهرا(س) نشانه حقانیت شیعه است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد عبادی‌زاده درخطبه‌های نمازجمعه این هفته اظهار کرد: وجود حضرت زهرا(س) عامل کمال همه انبیا الهی است تمام انبیایی که به مقام الهی رسیدند همه اینها به برکت اتصال مقام حضرت زهرا(س) در دو عنصر فضائل اخلاقی و محبت حضرت زهرا(س) بود.

وی ادامه داد: این دو عامل (فضائل اخلاقی و محبت حضرت زهرا) وسیله تکامل انسان‌هاست و هرچه قدر اتصال ما با این بانوی دوعالم بیشتر باشد سیر تکاملی ما نیز بیشتر خواهد بود.

نماینده ولی فقیه درهرمزگان اضافه کرد: وجود حضرت زهرا(س) شخصیتی است که بنا به کلام خود ائمه اطهار نشان می‌دهد اهل بیت(ع) حجت خدا بر مردم هستند، لذا این همه توجه خاص اهل بیت(ع) به حضرت زهرا(س) و الگوی بودن آن حضرت به دلیل مقام ولایی که خداوند به این کوثر آل محمد(س) داده است.

وی در ادامه در بحث بررسی آسیب‌های اجتماهی به موضوع شیوه‌های امربه معروف و نهی از منکر اشاره کرد و بیان داشت: اساس بسیاری از معروف‌ها به نحوه پرداختن به فریضه امر به معروف و نهی از منکر است لذا برای اینکه امر به معروف در دلها نفوذ کند و اثرگذاری لازم را داشته باشد استفاده از تجربیات دیگران و مباحث علمی است.

امربه معروف باید باملایمت باشد

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبادی‌زاده با اشاره به اهمیت صبر و استقامت در آمرین به معروف‌ها گفت: هدف در امر به معروف تحقق تاثیرگذاری است، لذا مومن ضمن صبوری باید تمام هم و غم خود را در امر به معروف رفع گناه از طرف مقابل بداند.

وی عنوان کرد: در انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر حق دخالت و تجسس در زندگی مردم را نداریم و همچنین نباید به دنبال مخالفت و برخورد با گناهکار باشیم.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه مومن در امر به معروف کردن باید زیاد مراقب رفتار و زبان خود باشد، یادآور شد: وظیفه ما چوب و چماق کشیدن نیست امربه معروف باید باملایمت باشد اما گاهی امربه معروف باید با صراحت و قاطعیت باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی‌زاده  با تاکید براینکه تقوا در همه امور باید رعایت شود، ابرازداشت: گاهی امر به معروف با اشاره اثر ندارد، لذا بدون اینکه خصومتی در میان باشد باید عمل ناپسند فرد را به صورت شفاف به طرف مقابل گفته شود.

وی در بخش دیگری در حوزه پرداختن به آسیب‌های اجتماعی به موضوع وضعیت نامناسب فرهنگی درجزیره هرمز اشاره کرد وخطاب به مردم و مسوولان گفت: نبود برنامه‌ریزی مشخص باعث شده است چندسالی در جزیره هرمز شاهد فساد باشیم.

حضور گروه‌های سازمان یافته درساحل جزیره هرمز زیبنده نیست

نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت:به رغم تاکیدات جدی مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی چندسالی است که محیط جزیره و به ویژه ساحل هرمز از سوی برخی از افراد و گروه‌ها که بعضا هم از سایر استان‌های کشور وارد می‌شوند، ناسالم شده لذا وضعیت موجود زیبنده و در شان مسوولان و مردم این استان نیست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی‌زاده از جزیره هرمز به عنوان جزیره شهدا یاد کرد و افزود: طبق بررسی‌ها این وضعیت سازمان یافته و به صورت شبکه‌ هدف‌مند و گروهی از استان‌های دیگر به این جزیره می‌ِآیند که در درون آن‌ها گروه‌های شیطان‌پرستی، بهاییت و فرقه‌های نوظهور سازمان یافته نیز وجود دارد.

وی از مردم استان خواست برای گردش خود حتما همراه با خانواده خود در این مکان‌ها حضور داشته باشند و عرصه را بر گناهکار با مهربانی تنگ‌تر کنند.

امام‌جمعه بندرعباس با بیان اینکه در بخش سازمان یافته و نظام مند باید بخش‌های امنیتی ما به این مساله ورود کنند، از مسوولان خواست با کمک مردم خود این جزیره وضعیت موجود را سروسامان بدهند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبادی‌زاده با یادآوری این مطلب که وضعیت جزیره هرمز یک وضعیت عادی نیست بلکه سازمان‌یافته است، بیان داشت: ارگان‌های فرهنگی در رفع این وضعیت مسوولند.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد بسترهای لازم در پلاژ بانوان ادامه داد: معتقد به کار ایجابی نیستم بلکه معتقدم کار فرهنگی و ایجابی باید در جای خود و به موقع انجام شود، مسولان باید زمینه‌ها و بسترهای لازم در حوزه‌های فرهنگی فراهم کرده و مردم نیز با مهربانی با چنین پدیده‌ها برخورد و امر به معروف کنند تا جزیره هرمز به عنوان یک جزیره شهدا و پاک معرفی کنیم.

به آمریکا دل نبندیم

امام‌جمعه بندرعباس در بخش دیگری به تغییر و تحولات آمریکا و چهره کریه نظام لیبرال دموکراسی غرب اشاره کرد و افزود: در این ماجرا بزرگ‌ترین برگ برنده که نسل سوم و چهارم انقلاب فهمیدند که آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند.

حجت‌الاسلام‌عبادی‌زاده همچنین به شکست‌های راهبردی آمریکایی‌ها در منطقه اشاره کرد و یادآورشد: امروز می‌بینیم که راهبرد مقاومت در دنیا جواب داده لذا نباید به اتفاقات آمریکا دل ببندیم.

وی ادامه داد: هرجا ما از خود مقاومت نشان دادیم آمریکایی‌ها عقب نشینی کردند اما هرجا ضعف نشان دادیم آنها جلوآمدند، لذا عقلانی نیست که به دولت جدید آمریکا و اتفاقات جدید آنها و اینکه چه کسی میخواهید سرکار بیاید، دل ببندیم.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: از گذشته درس بگیریم و دلخوش به روسای جمهور آمریکا چه جمهوری خواه چه دموکرات‌ها که هیچ فرقی باهم ندارند، نباشیم بلکه در پرتو هدایت‌گری‌های رهبر انقلاب کار خود را با اتکا به اقتصاد مقاومتی و کار و تلاش جهادی مسیر کشور راه به سمت صحیح پیش ببریم.

حجت‌الاسلام‌ عبادی‌زاده خاطرنشان کرد: دولت نباید برنامه‌ریزی خود را به مذاکرات گره بزند برنامه‌ریزی کشور باید اتکا به سرمایه‌ها و ظرفیت‌های داخلی باشد و دستگاه دیپلماسی هم کار خود را مطابق با سازوکارهای جمهوری اسلامی باشد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=558096
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

12,661 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی