رییس پلیس آگاهی هرمزگان خبر داد؛

کشف ۳۱ فقره سرقت با دستگیری ۹۴ سارق و مالخر در هرمزگان

رئیس پلیس آگاهی استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری ۹۱ سارق و ۳ مالخر در اجرای طرح دو روزه مبارزه با سرقت در هرمزگان خبر داد و گفت: در این راستا ۳۱ فقره پرونده سرقت کشف شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سرهنگ “عبدالمجید کرمی” پیشگیری و مقابله با سرقت را نیازمند عزم جدی و جمعی همه سازمان‌ها و نهادها و مسئولیت‌پذیری مردم با مراقبت از اموال و حذف زمینه‌های وقوع جرم عنوان کرد و اظهار داشت: با برنامه‌ریزی دقیق، احساس مسئولیت و همچنین تجزیه و تحلیل جرائم می‌توان ضریب امنیتی را بالا برد و فضا را برای مجرمان به خصوص سارقان ناامن کرد.

وی در ادامه گفت: در پی ابلاغ اجرای طرح مبارزه با انواع سرقت‌های خرد و مهم در سطح استان، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان و شهرستان‌های تابعه قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی استان هرمزگان با بیان اینکه در اجرای طرح دو روزه مبارزه با سرقت در هرمزگان با انجام اقدامات پلیسی و در عملیات‌های جداگانه، ۹۱ سارق و ۳ مالخر در سطح استان هرمزگان دستگیر شدند، افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده سارقان به ۳۱ فقره انواع سرقت اعتراف کردند.

این مقام انتظامی استان بیان داشت: سارقان و مالخران با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

کرمی در پایان عدم رعایت نکات حفاظتی را مهمترین عامل سوء استفاده سارقان عنوان کرد و اذعان داشت: یکی از اصلی‌ترین و مهمترین اولویت‌های پلیس، برخورد با جرائم به خصوص سرقت و پیشگیری از وقوع آن است که این مهم با تلاش شبانه‌روزی کارکنان انتظامی به جد دنبال می‌شود.

انتهای‌پیام/