کشف 211 میلیاردی کالای قاچاق در 20 روز گذشته
+ پ -
کشف ۲۱۱ میلیاردی کالای قاچاق در ۲۰ روز گذشته
فرمانده انتظامی استان هرمزگان:

کشف ۲۱۱ میلیاردی کالای قاچاق در ۲۰ روز گذشته

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف ۲۱۱ میلیارد و ۷۹۴ میلیون ریال کالای قاچاق در ۲۰روز گذشته در استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عزیزالله ملکی فرمانده انتظامی استان هرمزگان در حاشیه بازدید از محموله های کشف شده قاچاق گفت: در ۲۰ روز گذشته ۲۱۱ میلیارد و ۷۹۴ میلیون ریال کالای قاچاق شامل برنج، پارچه، لوازم خودرو، سیگار و ۸ دستگاه خودرو اسپرت با تلاش شبانه روزی ماموران کشف شده  همکارانم که این محموله ها از طریق مبادی اصلی و قانون به کشور وارد شده است.

وی افزود: این خودروها قرار بوده طبق اسنادی که قاچاقچیان ارائه دادند تحت عنوان خودروهای مستهلک از ایران به کشور عراق انتقال پیدا کند که طبق بررسی های صورت گرفته این خودروها نه تنها مستهلک نبودند بلکه خودروهای به روز و آخرین مدل در رده خود هستند.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد:در چند ماه گذشته اکثر کشفیات کالای قاچاق  از طریق مبادی رسمی وارد کشور شده که امیدواریم با تغییراتی که در سیستم گمرکی به وجود آمده شاهد وروود کالای قاچاق از کانال رسمی و قانونی نباشیم.

ملکی در خصوص کشف محموله پارچه های قاچاق گفت: این پارچه ها در قالب ۱۵ دستگاه کانتینر و از طریق مبادی رسمی وارد کشور شد که ما موفق شدیم یکی از این ۱۵کانتینر را در هرمزگان متوقف نماییم و با اطلاع رسانی به موقع به همکارانمان در سایر استان ها ۱۰ کانتیر دیگر هم کشف و ضبط شد و برای توقیف مابقی کانتیرها نیز در حال رسیدگی و پیگیری می باشیم.

وی گفت: در ۲۰ روز اخیر ۳۱۱ نفر در خصوص قاچاق دستگیر شده اند و اگر بخواهیم این ۲۰ روز اخیر را با ۲۰ روز مشابه سال قبل مقایسه نماییم امسال ۱۴۲ درصد افزایش در کشف را داشته ایم ودر همین مدت ۱۱ باند متلاشی شده است و در این خصوص ۱۹۳ دستگاه خودرو سبک و سنگین هم توقیف شده است.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff