کشف محموله سنگین سوخت قاچاق در مرزهای آبی هرمزگان

 فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از کشف ۶۲۵ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در مرزهای آبی استان هرمزگان خبر داد و گفت: مرزبانان در یک عملیاتی منسجم در سواحل کرگان، دو فروند شناور را توقیف و ۶ عدد مشک ماری شکل حاوی ۳۶۰ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل را کشف کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سردار “حسین دهکی فرمانده مرزبانی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز در تشریح این خبر اظهار کرد: با توجه به پیامدهای مخرب و تاثیرگذار پدیده قاچاق بر اقتصاد کشور، مرزبانان نیروی انتظامی در راستای مبارزه بی امان با قاچاقچیان سوخت و برخورد قاطع با باندها و شبکه های سازمان یافته قاچاق کالا و ارز به صورت ویژه در دستور کار مرزبانان قرارگرفت.

وی افزود: مرزبانان با انجام اقدامات اطلاعاتی، مراقبت های ویژه و با تلاش شبانه روزی و فعالیت بی وقفه تعدادی از قاچاقچیان سوخت را شناسایی کردند.

سردار دهکی تصریح کرد: مرزبانان در یک عملیاتی منسجم در سواحل کرگان، دو فروند شناور را توقیف و ۶ عدد مشک ماری شکل حاوی ۳۶۰ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل را کشف کردند.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان به عملیات غافلگیرانه مرزبانان قشم در مقابله با قاچاقچیان اشاره کرد و بیان داشت: در این عملیات یک فروند موتور لنج متخلف حامل ۲۶۵ هزار لیتر گازوئیل توقیف شد.

وی گفت: در مجموع دو عملیات در آب های میناب و قشم، ۶۲۵ هزار لیتر سوخت قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۸۷۵ میلیون ریال کشف و ۲۱ متهم دستگیر شدند.

سردار دهکی با اشاره به خسارات جبران ناپذیر قاچاق برپیکره اقتصادی و اجتماعی جامعه خاطرنشان کرد: مرزبانان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده سازمان یافته قاچاق اجازه هیچ گونه فعالیت سودجویانه را نخواهند داد.

کشف ۴۸۰ کیلوگرم موادمخدر در مرزهای استان هرمزگان

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان همچنین از ناکامی قاچاقچیان و کشف ۴۸۰ کیلوگرم مواد مخدر توسط مرزبانان استان خبر داد و گفت: در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با هرگونه قاچاق موادمخدر در طول نوار مرزی، مرزبانان این استان از فعالیت باند بزرگ قاچاق موادمخدر در نوار ساحلی میناب مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده برای انتقال محموله موادمخدر به کشور مشخص شد و مرزبانان دلاور دریابانی میناب در قالب چندین تیم پوششی و عملیاتی با اجرای هدفمند کمین موفق شدند، محموله موادمخدر را در آب های سیریک کشف کنند.

سردار دهکی با اشاره به دستگیری ۳ نفر در این رابطه تصریح کرد: مرزبانان در این عملیات موفق شدند با توقیف یک شناور و در بازرسی از آن، ۴۸۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع حشیش کشف کنند که پس از تکمیل پرونده مقدماتی به همراه متهمان تحویل مراجع ذیصلاح شد.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان خاطر نشان کرد: مرزبانان در سنگرهای حفاظت از حریم مرزی، شبانه روز در حال دفاع از سر حدات ایران اسلامی هستند و ما امیدواریم با ایجاد امنیتی پایدار و جلوگیری از قاچاق موادمخدر، جوانان کشور عزیزمان را از گرایش به این بلای خانمان سوز مصون داریم.

انتهای پیام/