کشت گیاهان دارویی برای اولین بار در هرمزگان/ اشتغالزایی 300 نفر در این طرح
+ پ -
کشت گیاهان دارویی برای اولین بار در هرمزگان/ اشتغالزایی ۳۰۰ نفر در این طرح

مدیر امور باغبانی هرمزگان اظهار کرد: برای اولین بار کشت گیاهان دارویی در هرمزگان انجام شده که گونه های گیاهی دارویی مختلفی از جمله آویشن ، مرزنجوش ، نعناع فلفلی ، بادرنجبویه ،به لیمو، بابونه ، کدوپوست کاغذی ، گلرنگ و خار مریم کشت شده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از ندای ساحل؛مسعود گرگیج، مدیر امور باغبانی هرمزگان با اشاره به اینکه برای اولین بار کشت گیاهان دارویی در هرمزگان انجام شد است، گفت: که گونه های گیاهی دارویی مختلفی از جمله آویشن ، مرزنجوش ، نعناع فلفلی ، بادرنجبویه ،به لیمو، بابونه ، کدوپوست کاغذی ، گلرنگ  و خار مریم کشت شده است .

وی افزود : این طرح در ۱۰هکتار از اراضی کشاورزی شهرستانهای بندرعباس ، میناب ، رودان و حاجی آباد اجرا گردیده است.

مدیر امور باغبانی هرمزگان اظهار کرد: ایجاد اشتغال پایدار ، رونق اقتصادی ، اجرای بهتر طرح اصلاح الگوی کشت و ارتقاء توان مالی بهره برداران از مهمترین اهداف این طرح هستند.

وی افزود: با اشاره به اینکه عملیات کشت گیاهان دارویی به پایان رسیده اما قبل از شروع عملیات کشت ۱۵ کارگاه آموزشی با هدف آموزش و توجیه کشاورزان در مناطق یاد شده برگزار گردید .

مدیر امور باغبانی هرمزگان تصریح کرد: این طرح برای ۳۰۰نفر ایجاد اشتغال کرده است که در راستای تولید بهتر و با کیفیت،  نظارت بر مراحل کاشت ، داشت و برداشت توسط کارشناسان مدیریت باغبانی  و مشاور طرح انجام می گیرد .

گرگیج خاطرنشان کرد : زمان کشت از اواسط آبان ماه آغاز و فصل برداشت از اسفند ماه شروع وتا اوایل اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff