کشت نشاء در سال زراعی جاری زیر نظر کارشناسان جهاد صورت می‌پذیرد
+ پ -
کشت نشاء در سال زراعی جاری زیر نظر کارشناسان جهاد صورت می‌پذیرد

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان از کشت نشاء در سال زراعی پیش‌رو زیر نظر کارشناسان زراعت جهاد کشاورزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر، یعقوب دلدار مدیر جهاد کشاورزی پارسیان گفت: با توجه به اجرای طرح الگوی کشت در شهرستان و لزوم بهره‌وری هر چه بیشتر از منابع موجود این اداره در نظر دارد در سال زراعی پیش‌رو نظارت‌های ویژه‌ای بر مراحل سه گانه کاشت، داشت و برداشت شهرستان داشته باشد تا خدای ناکرده امسال کشاورزان دچار آسیب نشوند.

وی اظهار کرد: یکی از راه‌های رسیدن به بهره‌وری هرچه بیشتر علاوه بر مواردی که معمولاً کارشناسان عنوان می‌کنند، نظارت بر کشت نشاء هست که تقریباً اولین گام در استفاده از ظرفیت زمین و آب در سلامت هر چه بیشتر محصول می‌باشد.

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان گفت: یکی از اهداف این طرح توسعه و ترویج نشاء به صورت گلخانه‌ای و زیر نظر کارشناسان جهاد می‌باشد که این هدف از طریق ۸ واحد گلخانه‌ای که در شهرستان مشغول به فعالیت هستند تأمین خواهد شد.

دلدار تصریح کرد: شهرستان پارسیان ۴ هکتار فضای زیر کشت گلخانه‌ای دارد که تا کنون ۵۰ درصد از نشاء گوجه فرنگی، فلفل و بادمجان توسط ۸ واحد گلخانه موجود کشت می‌شده که در نظر داریم در سال جاری با تشویق کشاورزان به استفاده از نشاء سالم درصد بیشتری از نشاءهای موجود را به روش گلخانه‌ای اختصاص دهیم.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff