کشت مکانیزه گندم در ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی پارسیان
+ پ -
کشت مکانیزه گندم در ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی پارسیان
مدیر جهاد کشاورزی پارسیان خبر داد؛

کشت مکانیزه گندم در ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی پارسیان

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان از آغاز کشت مکانیزه گندم از نیمه دوم آبان در این شهرستان خبر داد.

به گزارششبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پارسیان خبر، یعقوب دلدار مدیر جهاد کشاورزی پارسیان در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبر گفت: اراضی کشاورزی پارسیان برای کشت گندم بسیار مستعد هست و کشاورزان بخش عمده زمین های خود را زیر کشت این محصول استراتژیک می برند.

 

 

وی اضافه کرد: از سال های گذشته کشت مکانیز در دستور کار قرار گرفته به این دلیل که در این نوع کشت هم مدیریت مصرف آب صورت میگیرد و هم برداشت بیشتری به دست می آید.

 

 

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان همچنین خاطر نشان کرد: امسال با توجه به استقبال خوب کشاورزان حدود ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی به این محصول اختصاص داده خواهد شد و امیدواریم که در سال زراعی پیش رو به اهداف از پیش تعیین شده برسیم.

 

 

دلدار یادآور شد: گندم محصولی استراتژیک به حساب می آید و در سبد غذایی خانوارهای ایرانی حضوری پر رنگ دارد لذا سیاست تولید در این بخش قابل توجه هست.

 

 

دبیر کارگروه کشاورزی شهرستان پارسیان با اشاره به حاصلخیز بودن اراضی کشاورزی پارسیان یادآور شد: از ظرفیت اراضی حاصلخیز شهرستان به نحو شایسته استفاده می شود که با کاشت انواع دانه های روغنی از قبیل کلزا و کنجد بخشی از توانمندی اراضی پارسیان به نمایش گذاشته شده است و در آینده نیز این روند ادامه خواهد داشت.

 

 

مدیر جهاد کشاورزی پارسیان در پایان گفت: کاشت گندم از نیمه دوم آبان در پارسیان آغاز می شود اما مقدمات آن از قبیل کود شیمایی، نوار تیپ رایگان و بذر در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff