کشت مکانیزه کلزا برای نخستین بار در استان هرمزگان
+ پ -
کشت مکانیزه کلزا برای نخستین بار در استان هرمزگان
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک خبر داد:

کشت مکانیزه کلزا برای نخستین بار در استان هرمزگان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک خبر داد: برای نخستین بار کشت مکانیزه کلزا در استان هرمزگان و با دستگاه خطی کار در شهرستان بستک انجام شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، شهرام کریم زادگان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک در مصاحبه با خبرنگار جهانگیریه گفت: کلزا به عنوان یک گیاه روغنی و از محصولات استراتژیک و مورد نیاز کشور شناخته می شود که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه کشت این گیاه با ارزش، برای نخستین بار در استان هرمزگان کشت مکانیزه کلزا با دستگاه خطی کار کشت مستقیم در شهرستان بستک انجام شد.

 

وی افزود: کشت مکانیزه کلزا با دستگاه خطی کار در راستای کشاورزی حفاظتی و با هدف افزایش تولید، صرفه جویی در مصرف بذر و کود، سهولت انجام کار و کاهش هزینه تولید انجام شده است.

 

کریم زادگان پیش بینی کرد: بالغ بر ۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی در منطقه لاورمیستان بستک به صورت مکانیزه و با استفاده از آبیاری تحت فشار میکروتیپ به کشت این محصول اختصاص یابد.

 

وی با اشاره به اینکه عمده ارقام کشت شده در این منطقه هایولای است اظهار داشت: در شهرستان بستک فصل کشت کلزا از اواخر مهر ماه آغاز و تا پایان آبان ماه ادامه دارد و برداشت آن از نیز از اردیبهشت شروع می شود.

 

گفتنی است دانه کلزا حاوی ۴۸ درصد روغن است و کنجاله آن نیز حاوی ۴۰ درصد پروتئین می باشد که به مصرف خوراک دام می رسد.

 

انتهای خبر/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff