کشت ذرت در شهرستان حاجی آباد محدود شد/گیاهان استراتژیک جایگزین کشت گوجه فرنگی در هرمزگان شود
+ پ -
کشت ذرت در شهرستان حاجی آباد محدود شد/گیاهان استراتژیک جایگزین کشت گوجه فرنگی در هرمزگان شود

مدیر سازمان تعاون روستایی هرمزگان افزود:کشت محصول ذرت در شهرستان حاجی آباد محدود شد و سطح زیر کشت این محصول به گیاهانی مانند کنجد اختصاص داده شده است.

سیروس اسدپور، مدیر سازمان تعاون روستایی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز  با اشاره به ممنوعیت کشت در استان گفت: بحران کمبود آب در استان باعث ایجاد محدودیت کشت برخی از گیاهان با مصرف بالای آب شده است.

وی با اشاره به کشت ذرت در شهرستان حاجی اظهار کرد: ذرت محصولی است که درفصل تابستان کشت می شود که به میزان زیادی آب مصرف می کند بر این اساس کشت آن در شهرستان حاجی آباد محدود شده و سطح زیر کشت این محصول به گیاهانی مانند کنجد اختصاص داده شده است.

اسدپور افزود:کشت محصول ذرت نیز به مناطقی مانند دشت جگین و جاسک که مشکل کم آبی ندارند انتقال داده می شود.

وی با اشاره به کشت گوجه فرنگی در استان و مشکلات اقتصادی کشاورزان این محصول تصریح کرد:با جایگزین شدن گیاهان روغنی، غلات و گیاهان استراتژیک مانند جو، گندم و کلزا می توان مانع از ضرر و زیان ناشی از تولید گوجه فرنگی در استان شد.

مدیر سازمان تعاون روستایی با بیان اینکه در کشاورزی قانونی برای الزام کشاورزان وجود ندارد، تاکید کرد:نظام صنفی کشاورزان به تازگی در استان راه اندازی شده که باید اقدامات ترویجی و تشویقی در زمینه تولید محصولات کشاورزی انجام شود.

وی خاطر نشان کرد:باید کشت گیاه در مناطقی که بیشترین پیک مصرف را داراست، ممنوع شود و قانون نیز برای اجرای آن باید وارد عمل شود.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff