کشت داربستی یکی از عوامل تحقق اقتصاد مقاومتی/اشتغال 360نفر از طریق کشت داربستی در جاسک
+ پ -
کشت داربستی یکی از عوامل تحقق اقتصاد مقاومتی/اشتغال ۳۶۰نفر از طریق کشت داربستی در جاسک

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاسک گفت: کشت داربستی یکی از عوامل تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد و در طرح های کشت داربستی بالغ بر ۱۲۰ نفر به صورت مستقیم و ۲۴۰نفر به صورت غیر مستقیم در اینشهرستان مشغول به کار هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مختار حدیدی مدیر جهادکشاورزی جاسک در گفتگو با مکران نیوز اظهار کرد :کشاورزی به روش کشت متراکم و داربستی و بر اساس اقلیم خاص، در جاسک اجرا شده است.

 

وی با اشاره به توصیه رهبر معظم انقلاب که تصریح کردند:اقتصاد مقاومتی ستون فقراتش تقویت تولید داخلی است، خاطرنشان کرد:این مدیریت با اطلاع‌رسانی لازم در این رابطه و تشویق بهره‌برداران، موفق به اجرای۳۰ هکتار کشت داربستی در سطح شهرستان جاسک شده است که از این طریق برای ۳۶۰ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد کرده ایم.

 

حدیدی ادامه داد: از جمله روش‌های نوین بهره‌برداری بهینه در بحث کشاورزی، استفاده از ارتفاع با کشت در محیط بسته داربستی است و با استفاده از این راهکار جدید و با کمترین هزینه می‌توان اقدام به تولید محصول با روش کشت متراکم کرد.

مدیر جهادکشاورزی جاسک اضافه کرد: از این رو توسعه کشت‌دار بستی محصولات سبزی و صیفی و تولید قابل توجه محصول در آن می تواند ضمن افزایش تولید و کاهش هزینه در بهبود زندگی اجتماعی و اقتصادی بهره‎برداران موثر باشد.

این مسئول تصریح کرد: با ایجاد کشت‌های داربستی و استفاده از تکنیک‌های جدید حتی کشاورزی اینکه دارای حداقل ۱۰۰۰ متر مربع زمین و مقدار محدودی آب در اختیار دارند قادر به کسب درآمد کافی خواهند شد.

وی افزود: در کشت داربستی افزایش تولید حدود ۸-۶ برابر فضای آزاد و میزان مصرف آب با اجرای سیستم آبیاری تحت فشار به نصف کاهش خواهد یافت و در مقایسه با کشت سنتی کیفیت محصول نیز افزایش می‌یابد و در همین راستا اقدام به احداث یک واحد الگویی شده که با توسعه و ترویج آن در سطح منطقه با استفاده بهینه از آب و سایر منابع در اختیار میزان تولید افزایش قابل توجهی را خواهد داشت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاسک گفت: از کشاورزانی که در این طرح شرکت می کنند با اعزام ناظر فنی و کارشناس در بحث کشت و آفات، اعطای زمین مناسب و … حمایت مستمر به عمل آمده است.

انتهای پیام/ی

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff