کشت جو،گندم و کلزا به روش مکانیزه در رودان
+ پ -
کشت جو،گندم و کلزا به روش مکانیزه در رودان

مدیر جهاد کشاورزی رودان از آغاز کشت جو، گندم و کلزا به روش مکانیزه در رودان خبر داد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛سهراب مرشدی مدیر جهاد کشاورزی رودان در گفتگو با خبرنگار رودان نیوز، از آغاز کشت جو،گندم و کلزا به روش مکانیزه در رودان خبر دادو گفت: بخشی از این کشت بصورت بارانی و بخش دیگر به روش آبیاری تحت فشار ‘نوار تیپ’ انجام می شود.

 

 

وی روش کاشت گندم،جو و دانه روغنی کلزا در رودان را بطورکامل مکانیزه و با استفاده از دستگاه های ردیفکار و برداشت آن را نیز با استفاده از کمباین برشمرد و افزود: محصول تولیدی جهت مصرف به بازارهای داخلی حمل و عرضه می شود.
مرشدی تامین ۲۹۰تن بذر گندم از نوع چمران،۸ تن بذر جو از نوع نصرت،۲ تن بذر کلزا هایولا ۴۰۱، نظارت بر کاشت، داشت و برداشت محصول، اختصاص دستگاه ردیفکار جهت کاشت مکانیزه، اختصاص دستگاه کمباین جهت برداشت، ارائه مشاوره های کارشناسی جهت افزایش سطح کمی و کیفی محصول تولیدی ‏و توزیع نهاده های کشاورزی را از جمله خدمات جهاد کشاورزی به‏‎ ‎کشاورزان ‏برشمرد.‏
رودان یکی از قطب های کشاورزی استان هرمزگان است و هم اکنون ۴۳ هزار هکتار از وسعت این شهرستان زیر کشت محصولات کشاورزی می باشد که ۳۲ هزار هکتار آن به محصول باغی و ۱۱ هزار هکتار آن نیز به محصولات زراعی، سبزی و صیفی اختصاص دارد و هم اکنون ۷۰ درصد از این اراضی به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز می باشد.
در واقع اشتغال واقتصاد منطقه وابسته به بخش کشاورزی است وهم اکنون ۸۰ درصد از جمعیت شهرستان رودان بطور مستقیم وغیرمستقیم در بخش کشاورزی، دامداری و صنایع وابسته به آن مشغول فعالیت هستند.
بخش رودخانه که ۴۷ درصد از وسعت شهرستان رودان را به خود اختصاص داده با ۱۵ هزار هکتار سطح زیر کشت محصول کشاورزی؛ نقش مهمی را در زمینه تولید محصول کشاورزی، توسعه اشتغال و رونق اقتصادی منطقه ایفاء می کند.

 

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff