کشت بذر ذرت هیبرید برای نخستین بار در هرمزگان
+ پ -
کشت بذر ذرت هیبرید برای نخستین بار در هرمزگان
مدیرعامل شرکت سهامی زراعی جگین خبر داد:

کشت بذر ذرت هیبرید برای نخستین بار در هرمزگان

مدیرعامل شرکت سهامی زراعی جگین گفت: کشت ذرت بذری برای نخستین بار در جاسک استان هرمزگان برای تولید ذرت بذری هیبرید انجام گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فرهاد دولخانی،مدیرعامل شرکت سهامی زراعی جگین  اظهار کرد: امسال برای نخستین بار در جاسک هرمزگان بیش از ۸۰ هکتار کشت ذرت بذری برای تولید بذر ذرت هیبرید استاندارد انجام شده است.

دولخانی هدف از اجرای این نوع کشت مقایسه ارقام مختلف ذرت از لحاظ زمان رسیدگی و طول دوره رشد، تغییر سیستم کاشت و روش آبیاری، میزان بذرمصرفی و میزان آب مصرفی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه ارقام مختلفی از این بذور در زمین های زراعی شرکت سهامی زراعی جگین کشت شده است، تصریح‌کرد: با عملیات به‌زراعی که در مراحل کاشت این مزارع انجام گرفته با عملکرد ۲تن در هکتار پیش بینی می شود بیش از ۱۶۰ تن بذر هیبرید استاندارد تولید شود که میزان بذر مورد نیاز استان در سطح ۶هزار هکتار تامین می کند.

مدیرعامل شرکت سهامی زراعی جگین با اشاره به اینکه منطقه جاسک با توجه به اقلیم مناسب جایگاه ویژه‎ای در تولید بذرهای هیبرید ذرت خواهد داشت، بیان‌کرد: در حال حاضر ارقام   AR68, AR58, AR48در این مزارع کشت شده که برآورد می شود به سبب سازگاری با اقلیم منطقه از نظر کیفیت، زود رس بودن، درجه خلوص و عملکرد در هکتار بذر ذرت مطلوب‎تر از دیگر بذرهای وارداتی از استان‎های دیگر باشد.

دولخانی اظهارامیدواری کرد با همیاری مسئولین مربوطه و همکاری مثبتی که بخش خصوصی و کارشناسان بخش ستادی سازمان تعاون روستایی و جهادکشاورزی دارند، بتوانیم، بذر مورد نیاز استان را تولید کنیم و به خودکفایی برسیم.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

 • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
 • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
 • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
 • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.
  1. با سلام
   توانایی تولید بذر هیبرید علاوه بر ذرت در مورد آفتابگردان هم در استان وجود دارد
   همچنین دو زمان کشت برای ذرت و آفتابگردان وجود دارد.
   بهترین الگوی کاشت در استان کشت در داخل جویچه می باشد و مهمترین آفت هم کرم بلال خوار است


fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff