کشتی مسافربری دنا در اسکله کیش غرق شد
+ پ -
کشتی مسافربری دنا در اسکله کیش غرق شد

صبح امروز کشتی مسافربری دنا در بندر کیش غرق شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، کشتی مسافربری دنا ساعت ۴ صبح امروز به دلیل سهل انگاری خدمه این کشتی در اسکله بندر تجاری کیش غرق شد.

بنابراین گزارش، کشتی مسافربری دنا که در اسکله ۱۶ بندر تجاری کیش پهلو گرفته بود به دلیل سهل انگاری خدمه کشتی و باز ماندن دریچه ماور اگزوز سمت چپ و شدت آبگرفتگی غرق شد.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش در این خصوص گفت: پس از ۶ صبح امروز خدمه کشتی تجاری دنا، متوجه عدم تعادل این کشتی و ورود آب در قسمت خن و فضای داخلی کشتی شدند و به مسئولان بندرگاه اطلاع دادند.

موسوی افزود: باوجود اینکه ما به سرعت در محل حاضر شدیم و برای خارج کردن آب از کشتی تلاش فراوانی شد، شدت آب گرفتگی به اندازه ای بود که در نهایت کشتی کاملا به آب فرو رفت.

وی با اشاره به اینکه در این حادثه هیچ یک از ۸ خدمه حاضر در کشتی آسیب ندیدند بیان کرد: پس از بررسی تیم غواصی مشخص شد که دریچه مجاور اگزوز سمت چپ به دلیل بی توجهی خدمه کشتی بازمانده و در طول شب آب به شدت وارد کشتی شده است. البته خوشبختانه به دلیل اینکه بدنه کشتی سالم بوده و هیچگونه پارگی یا شکستگی وجود نداشته است می توان به سرعت مشکل را برطرف کرده و کشتی را دوباره بر سطح آب غوطه ور کرد.

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های کیش تصریح کرد: در حال حاضر دو تیم غواصی بررسی های لازم را انجام داده و تلاش می کنند تا با استقرار پمپ های قوی آب را ازدرون کشتی تخلیه کنند تا دوباره کشتی بر سطح آب غوطه ور شود.

موسوی افزود: با تلاش بی وقفه گروه سرعت عملیات پیش بینی می شود که کشتی دنا تا عصر امروز دوباره بر سطح آب شناور شده و روند تعمیر آسیب دیدگی ها آغاز شود.

وی با بیان اینکه کشتی مسافربری دنا یکی از کشتی های ایمن و با کیفیت جزیره کیش است که با ظرفیت ۲۳۰ مسافر در مسیر جزیره کیش تا بندر چارک تردد می کند، افزود: این کشتی از پوشش بیمه ای مناسبی برخوردار است و پس از بررسی دقیق میزان خسارات و تعمیر سریع بخش های آسیب دیده این کشتی بزودی فعالیت مجدد خود را از سر خواهد گرفت.

موسوی گفت: طبق بررسی های اولیه تنها ژنراتورها و سیستم سرمایشی و گرمایشی کشتی آسیب دیده است.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff