کشته شدن اعضای شبکه حقانی در حمله پهپادهای آمریکایی به پاکستان
+ پ -
کشته شدن اعضای شبکه حقانی در حمله پهپادهای آمریکایی به پاکستان

در حمله پهپادهای آمریکایی به منطقه‌ای در وزیرستان شمالی، ۵ شبه نظامی عضو شبکه حقانی کشته شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به قل از فارس، روز گذشته پهپادهای آمریکایی با ۲ موشک مخفی‌گاه شبه نظامیان خارجی در ناحیه الوره مندی از توابع دته خیل واقع در وزیرستان شمالی را هدف قرار دادند که بر اثر آن دست کم ۵ شبه‌نظامی خارجی کشته و ۲ تن از آنها زخمی شدند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که پهپادهای آمریکایی از ظهر روز گذشته پرواز بر فراز آسمان وزیرستان شمالی و نقاط مرزی افغانستان و پاکستان را آغاز کرده‌اند و مواضع شبه نظامیان خارجی را هدف قرار می‌دهند.

از زمان آغاز رسمی روند مذاکرات طالبان افغانستان با دولت کابل به میزبانی پاکستان در ماه گذشته و به تعلیق درآمدن این مذاکرات در پی انتشار خبر کشته شدن ملا‌عمر رهبر طالبان عملیات‌‌ پهپادهای آمریکایی در مناطق مرزی افغانستان و پاکستان همچنین وزیرستان شمالی افزایش یافته است.

به علت عدم حضور خبرنگار در وزیرستان شمالی رسانه‌ها نتوانسته‌اند هویت شبه‌نظامیان کشته شده در حمله پهپادهای آمریکایی را تأیید کنند اما برخی گزارشهای تایید نشده حاکی از این است که اعضای گروه تروریستی موسوم به «شبکه حقانی» در این حملات کشته شده‌اند.

اسلام آباد بارها حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا به خاک پاکستان را محکوم کرده و آن را نقض صریح حاکمیت ملی و تمامیت ارضی این کشور دانسته است اما آمریکا توجهی به اعتراض‌های رسمی دولت و اعتراض‌های مردم پاکستان ندارد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff