کشتار مسلمانان در مسجد اعلان جنگ با خداست
+ پ -
کشتار مسلمانان در مسجد اعلان جنگ با خداست

امام جمعه اهل سنت سیریک با محکوم کردن اقدام تروریستی در مسجد شیعیان کویت گفت : این گونه حرکت های کور مصداق بارز دشمنی با مذاهب اسلامی است.

امام جمعه اهل سنت گهردو و نویسند و محقق هرمزگانی در خصوص حمله تروریستی روز گذشته به مسجد امام جعفر صادق (ع) در کشور کویت گفت: این گونه حرکت های کور مصداق بارز دشمنی و حرب با خداست کشتار کسانی که با دهان روزه در قبعه ای پاک است بقاع زمین یعنی مسجد برای ادعای نماز جمعه گرد آمده بودند اعلان جنگ با خداست.

 
به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، شیخ علی ماهیگیر در مصاحبه ای اختصاصی افزود: پیامبر مکرم اسلام (ص) در حدیثی قدسی از قول باری تعالی می فرماید: “من عادی لی ولیا فقد آذنته بالحرب “هر آن کس که با دوستان من به جنگ برخیزند به او اعلام جنگ می دهم یعنی با من به جنگ برخواسته است
امام جمعه اهل سنت روستای گهردو ی سیریک با تشریح ریشه اینگونه حرکت های تفرقه افکنانه که از اتاق های فکر دشمنان اسلام سر در می آورد بیان کرد: افراد فریب خورده ای که بازیچه این حرکات می گردند و امران و حامیان آنان بوی از انسانیت و اسلام نبرده اند زیرا طبق فرمایش رسول الله (ص) : مال و آبرو و ناموس مسلمان بر مسلمان دیگر مصونیت دارد و هیچ مسلمانی حق ندارد بر جان و مال و ناموس مسلمان دیگر تعرض نماید.
این روحانی مولف و پژوهشگر با اشاره به غیر قابل جبران بودن خساراتی که از قبیل این دست حرکت های مذبوحانه بر پیکر امت اسلامی وارد می شود خاطرنشان کرد: امت اسلامی باید بیش از پیش به هوش باشد تا بازیگر نمایشنامه خطرناک دشمنان خویش نباشد و برادر کشی و مسلمان کشی در درون امت اسلامی برای همیشه متوقف گردد.
وی تصریح نمود: براساس حدیث پر مغز” لا ضرر و لا ضرار “که خود یکی از قواعد فقیهی است مسلمان حق ندارد به هیچ وجه و حتی در مقابله با زیان وارده شده بر خود و برای جبران و تلافی آن بر دیگران زیان برساند .
شیخ علی ماهیگیر اضافه کرد: متاسفانه با هدایت فکری و مالی نابخردانه و تعصب گرایانه در درون امت اسلامی کشت و کشتار در جوامع اسلامی رواج یافته بطوریکه حتی به جمع نمازگزاران و روزه دارانی که در ماه مبارک رمضان برای ادعای نماز جمعه گرد آمده اند رسوخ کرده که ریشه همه این حرکت ها در آموزش های غلط دینی و تفکرات افراطی و تکفیری است که با سیره پیامبر اعظیم الشان اسلام (ص) ما و سلف صالح هم خوانی ندارد .

 
امام جمعه گهردو و محقق و پژوهشگر سیریکی هرمزگانی یادآور شد: دامن زدن به اختلافات مذهبی و درپیش گرفتن حرکت های خشونت طلبانه امت اسلامی را گرفتار چند دستگی و اختلاف نموده به طوری که حتی مساجد مسلمانان برای نماز امن نیست و این چیزی جزء اطاعت از شیطان و حرکت در راستای دشمنان اسلام برای نابودی مسلمانان و سرنگونی جهان اسلام نیست.

 
انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff