کشتارگاه دام نور مسیل پارسیان با اعتبار بالغ بر ۱۲ میلیارد افتتاح شد

طی آیینی با حضور مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان، کشتارگاه دام نور مسیل پارسیان با اعتبار بالغ بر ۱۲ میلیارد افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان در نخستین روز از هفته جهانی کارآفرینی به منظور افتتاح و بازدید از طرح های سرمایه گذاری در شهرستان پارسیان به این شهرستان سفر کرد. وی در بدو ورود به شهرستان پارسیان، در محل گلزار شهدای این شهرستان حضور یافت و ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهیدان، قبور مطهر شهدا را غبارروبی و عطر افشانی کرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان در حاشیه این مراسم گفت: در فرهنگ اسلامى شهادت به عنوان یکى از والاترین ارزش­ها، و مقام شهدا از بلند مرتبه ترین انسانها هستند.

ابراهیمی ادامه داد: «شهید» در فرهنگ اسلامى منحصر به کسانى نیست که در میدان جهاد کشته مى شوند، هر چند آنها از روشنترین مصداق آنند، بلکه تمام کسانى که عقیده حق دارند و در مسیر حق گام بر مى دارند و در همین راه از دنیا مى روند، طبق روایات اسلامى، در زمره شهدا هستند.

وی در ادامه سفر به شهرستان پارسیان، طی آیینی، کشتارگاه دام نور مسیل پارسیان به‌عنوان نخستین طرح اشتغالزایی در این شهرستان را افتتاح کرد.

ادریس دهدار رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی پارسیان در حاشیه این آیین افتتاح در گفتگو با خبرنگار هرمز گفت: این کشتارگاه یک شرکت تعاونی است که تحت عنوان کشتار دام نور مسیل پارسیان فعالیت می کند.

وی افزود: این کشتارگاه با اعتباری بالغ بر ۱۲میلیارد ریال معادل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در شهرستان پارسیان احداث شده است که از این مبلغ، ۵۵۰ میلیون تومان تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی پرداخت شده است.

ابراهیمی گفت: میزان اشتغالی که برای این طرح در نظر گرفته شده است، ۶ نفر اشتغال مستقیم و بیش از ۲۰ نفر اشتغال غیر مستقیم است. فعال شدن دامداری‌ها، ایجاد اشتغال برای افراد بعنوان قصابی‌ها و …از مزایای احداث این کشتارگاه است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان اضافه کرد: با افتتاح کشتارگاه نور  مسیل پارسیان که تحت نظر مستقیم اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان فعالیت می کند گوشت با استانداردهای لازم در اختیار مردم قرار می گیرد.

 

انتهای پیام/