کشاورزان هرمزگانی ۴۴۰ میلیارد تومان به بانک هابدهی دارند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛  ناصر حیدری پوری، سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : یکی از اهداف این همایش بررسی معوقه های کشاورزان است وپیشنهاد می شود برای برون رفت از این مشکل دولت سود ودیرکرد تسهیلات را تعیین تکلیف نماید واصل وام ها را در چندسال بصورت تقسیط شده از کشاورزان دریافت نماید.

 

 

 

وی افزود:با اشاره به سخن بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) که فرمودند”محور توسعه کشور باید براساس کشاورزی تعیین شود” ، دولت باید درسیاست گزاریها و تخصیص اعتبارات دربخش کشاورزی بیش از پیش توجه بیشتری کند.

 

 

 

حیدری پوری تصریح کرد : باوجود اینکه درکشور شاهد رکود بوده ایم اما براساس رئیس آمار کشور بخش کشاورزی از رشد اقتصادی 6/5 برخورداربوده است،دلیل این رشد اقتصادی سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش کشاورزی می باشد.

 

 

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان در ادامه اظهار کرد:80درصد کشاورزان استان بیسواد یا کم سواد هستند و عمده فعالیت آنها در فضای باز می باشد که محصولات تولید شده سایز مناسب را برای صادرات ندارند.

 

 

 

حیدری پوری تاکید کرد: باید با انتقال کشت سبزی وصیفی در فضای گلخانه ها وتولید محصولات سایزبندی شده، بستر اقتصادی کردن بخش کشاورزی از طریق تولید صادرات محور در استان را فراهم کنیم.

 

 

 

وی افزود: هم اکنون 300تا 500هزارتن سفارش سبزی وصیفی از کشور روسیه داریم وباید با برنامه ریزی مناسب از این فرصت برای رونق اقتصادی در بخش کشاورزی بیشترین بهره را برد.

 

 

 

حیدری پوری خاطر نشان کرد:امیدواریم باارائه راهکارهای مناسب مشکل معوقه های بانکی کشاورزان استان حل شود وشاهد مشارکت بیشتر آنها در طرح های کشاورزی باشیم .

 

 

انتهای پیام/م