کشاورزان نخل کار حاجی آبادی از دیرکرد پرداخت غرامت بیمه ناراضی هستند
+ پ -
کشاورزان نخل کار حاجی آبادی از دیرکرد پرداخت غرامت بیمه ناراضی هستند

خسارت های طبیعی سال زراعی گذشته و پرداخت نشدن به موقع غرامت از سوی بیمه زمینه نارضایتی و همچنین بی اعتمادی کشاورزان نخل کار حاجی آبادی را فراهم کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از پیارم ، با توجه به اقلیم منطقه و وزش بادهای گرم و طوفانهای فصلی و دیگر بلایای طبیعی دیگر می طلبد تا کشاورزان تمام محصول خود را بیمه کنند.
وقوع حوادث طبیعی نظیر سیل، تگرگ ، طوفان، خشکسالی ، سرمازدگی و بارانهای تگرگی همه ساله خسارات زیادی به کشاورزان حاجی آباد وارد می کند اما اختلاف بین خسارت وارده و غرامت ناچیز پرداختی و به موقع پرداخت نکردن موجب نارضایتی کشاورزان شده است در این رابطه یکی از کشاورزان گفت : اگر به این رویه پیش برود ما دیگر محصولات خود را بیمه نخواهیم کرد.

 

وی افزود: پرداخت نشدن به موقع خسارت از سوی صندوق بیمه محصولات کشاورزی و غرامت پایین و با توجه به هزینه های بالا کاشت ، داشت و برداشت و غرامت میوه با قیمت پایین برای هر نخل که حتی پول یک کیلو خرما هم نمی شود از سوی صندوق مشکلات فرا روی ما کشاورزان است.

 

این کشاورز در ادامه گفت: اگر این رویه پیش رود ما دیگر تمایلی به زیر پوشش قرار گرفتن بیمه محصولات کشاورزی خود نداریم و استقبال نکردن کشاورزان مشکلات را دو چندان هم برای کشاورز و دولت خواهد بود.

 
علیرضا میرزاده معاون فرماندار حاجی آباد در پاسخ به این سوال  که به چه دلیل بیمه کشاورزان پرداخت نشده است؟ و دوم علت پرداخت نکردن بیمه کشاورزان چه می تواند باشد؟ گفت: به دلیل کمبود اعتبار و نقدینگی  ما هنوز نتوانستیم به موقع بیمه کشاورزان را بپردازیم و در حال حاضر با رایزنی هایی که صورت گرفته ظرف مدت دو روز آینده در تاریخ یکم اوردیبهشت تمامی خسارات با کشاورزان تصویه می شود.

 

 

میرزاده در پاسخ به این سوالچه میزان پرداخت خسارت به صندوق بیمه کشاورزی اختصاص یافته و در این مدت چه قدر پرداخت شده است و مابقی را کی پرداخت خواهید کرد اظهار کرد:در حاضر ۳۰ درصد از بیمه کشاورزان پرداخت شده و بابقی نیز در دوروز آینده پرداخت می شود.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff