کشاورزان بندر لنگه به جای تنباکو گوجه فرنگی می کارند
+ پ -
کشاورزان بندر لنگه به جای تنباکو گوجه فرنگی می کارند

مدیر جهاد کشاورزی بندرلنگه گفت: با استفبال بهره برداران، زمین های زیرکشت تنباکوی این شهرستان درحال تبدیل شدن به مزارع گوجه فرنگی خارج از فصل هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از مروارید نیوز محمد پورعلی مدیر جهاد کشاورزی بندرلنگه گفت : روستای پـدل واقع در۱۶۰کیلومتری شرق بندرلنگه ۸۰۰هکتار از مزارع تنباکو تعطیل و به کشت گوجه فرنگی اختصاص یافته است.

این مقام مسوول ، وسعت مزارع تنباکو در منطقه پدل را تا قبل از اجرای کشت داربستی گوجه فرنگی یک هزارو ۵۰۰ هکتار عنوان کرد و افزود: این میزان در سال جاری با ۹۰۰هکتار کاهش به حدود ۶۰۰هکتار رسیده است.

مدیر جهاد کشاورزی بندرلنگه سطح زیر کشت مزارع گوجه فرنگی این شهرستان را ۶۰۰هکتار عنوان کرد که ۱۲هکتار آن به روش داربستی کشت می شود.

پورعلی یادآورشد: با توجه به استقبال بهره برداران در سال جدید کشاورزی( مهر۹۴تامهر۹۵) با افزودن شش هکتار دیگر، سطح زیر کشت مزارع گوجه فرنگی کشت شده به روش داربستی دراین شهرستان به ۱۸ و حتی ۲۰هکتار افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: هر چند متقاضیان اجرای کشت داربستی درخواست های خود را در سطح ۴۰هکتار به مدیریت جهاد کشاورزی بندرلنگه ارائه کرده اند اما با توجه به وجود زمین و آب مناسب و همچنین میزان اعتبارات، پاسخ آنان داده می شود.

علی پورهزینه اجرای سازه برای یک هکتار کشت داربستی را نزدیک به ۸۰۰میلیون ریال عنوان کرد و تصریح کرد: تعدادی از متقاضایان برای دریافت تسهیلات (هفت درصد سود) به بانکهای عامل معرفی شده اند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff