تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 74722
تاریخ انتشار:یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۷| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

کسی حق ندارد آیت الله نورمفیدی و صادقلو را در فشار سهم خواهی قرار دهد

عجیب است برخی چهره های سیاسی و اقوام در حالیکه روحانی فقط ۵۰٫۷۱ رای را کسب کرده می گویند که همه پست ها ، مناصب و اماکن و … باید در اختیار ما باشد و در این راه فشار بی حد و حصری را بر آیت الله نورمفیدی و صادقلو استاندار وارد کرده اند. به […]

کسی حق ندارد آیت الله نورمفیدی و صادقلو را در فشار سهم خواهی قرار دهد

عجیب است برخی چهره های سیاسی و اقوام در حالیکه روحانی فقط ۵۰٫۷۱ رای را کسب کرده می گویند که همه پست ها ، مناصب و اماکن و … باید در اختیار ما باشد و در این راه فشار بی حد و حصری را بر آیت الله نورمفیدی و صادقلو استاندار وارد کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ انتخابات ۲۴ خردادماه ۱۳۹۲ ریاست جمهوری با خلق حماسه سیاسی و پیروزی مردم به پایان رسید و مشارکت ۷۲ درصدی مردم در انتخابات نشان داد که نظام همچنان در بین مردم جایگاه محکمی دارد و مردم از راه های مدنی به دنبال خواسته های خود هستند .

در انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ چند تن از شخصیت های مقبول نظام با احساس تکلیف وارد کارزار انتخابات شدند و توانستند آرایی را در سبد خود بیندازند . دو جریان اصولگرایی و اصلاح طلبی در این انتخابات حضور داشتند که عارف و روحانی از طیف اصلاح طلبی و قالیباف ، ولایتی ، جلیلی ، رضایی ، غرضی و حداد به دلایلی وابستگی هایی به جریان اصولگرایی داشتند که البته غرضی را باید جدای از دو گروه دانست .

دو روز مانده به انتخابات عارف با فشار هاشمی و خاتمی و با ناراحتی کنار می کشد و فضا را برای حسن روحانی باز می کند و این در حالی بود که هیچکدام از نامزدهای اصولگرایان حاضر به کنار رفتن از صحنه نشدند .

از طرفی وضعیت بد اقتصادی مردم که در اثر تحریم های ظالمانه آمریکا و خائنانه برخی کشورها بر مردم ایران تحمیل شد و برخی اقدامات نسنجیده دولت احمدی نژاد در پایان کار دولت باعث شد تا مردم عادی که بدنه اصلی رای دهندگان بودند به دنبال تغییر فضا برای تحقق خواسته های مبنایی انقلاب و رفع تحریم ها برای گشایش در امور معیشتی خود باشند .

از این رو تک کاندیدای اصلاح طلبان که با تابلو اعتدال به میدان آمد توانست با ۱۸ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۳۲۹ رای یعنی ۵۰٫۷۱ درصد آرا به مقام ریاست جمهوری برسد .

entekhabat

علی القاعده ۴۹ درصد مردم ایران نیز به اصولگرایان رای دادند و اگر بخواهیم بسیاری از افرادی که به روحانی رای دادند را جزو مردم عادی و طرفداران رفع تحریم و گرانی و کمی آزادی های خفیف بدانیم به این نتیجه می رسیم که طیف سیاسی اصلاح طلبی نقشی در پیروزی روحانی نداشته که امروز این گونه به سهم خواهی و تکاپو افتاده است .

دولت اعتدال روحانی به میدان آمد و در عرصه انتخاب وزرا جز چند مورد بد عمل نکرد و در این میان نقش حساس وزارت کشور بر گردن عبدالرضا رحمانی فضلی افتاد که قویترین وزیر دولت اعتدال به اذعان کارشناسان تا بحال بوده است .

در عرصه انتخاب استانداران هم بد عمل نشد و با توجه به رویکردهای دولت ، افراد خوبی سکاندار هدایت و اداره استانها شده اند اما در عرصه انتخاب معاونان استانداران و فرمانداران و سمت های پایین دست ، دعوایی بین اصلاح طلبان پر مدعا که نقش پر رنگی در انتخاب روحانی نداشتند برپاست .

در استان گلستان علاوه بر یک سری تندروهای مشارکتی و چپی که فعلا از گردونه انتخاب های صادقلو کنار گذاشته شده اند ، برخی فعالان سیاسی اقوام مختلف نیز سهم خواهی شدیدی را آغاز کرده اند که این جنگ نرم سیاسی برای در اختیار گرفتن قدرت و سمت های سیاسی استان تا کنون باعث فشارهایی به آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه استان و دکتر صادقلو استاندار گلستان شده است .

در این میان برخی فعالان سیاسی قوم ترکمن ، بیش از همه به دنبال کسب کرسی و مناصب حساس هستند و فکر می کنند موقعیت پیش آمده می تواند بستر مناسبی برای حضور پر رنگ آنها در مناصب مختلف در گلستان باشد و با اعلام همیشگی این موضوع که ترکمن ها رای بالایی به روحانی داده اند پس باید سهمی بالایی هم داشته باشند ، همواره به دنبال سهم خواهی اند . که این در اصل مصادره به مطلوب کردن رای یک قوم پر جمعیت استان ، توسط برخی فعالان سیاسی ترکمن است .

اما باید به عزیزان گفت که روحانی فقط ۵۱ درصد آرای مردمی را کسب کرد و ۴۹ درصد دیگر نیز وجود دارند و جزو مردم همین سرزمین هستند و حقی هم از این آب و خاک و اشتغال و مناصب برای آنها نیز موجود است . این نهایت خودخواهی است که ما فقط در این عرصه خودمان را ببینیم و مدام به استاندار و نماینده ولی فقیه فشار بیاوریم که اگر به ما پست ندهید دور بعدی از شما حمایت نخواهیم کرد یا اینکه طرفداران تان با دلسردی مواجه می شوند و ….

سهم خواهی شدید برخی فعالان سیاسی قوم ترکمن باعث شد که برخی از فعالان سیاسی از قوم سیستانی نیز به دیدار آیت الله نورمفیدی رفته و بگویند که ما هم در دولت تدبیر و امید نقش داشته ایم و صلاح است که یکی از معاونت های استانداری به یک سیستانی برسد و در این بین محمود سالاری فعال اصلاح طلب سیستانی را مطرح کردند .

برادران ! ایران یکپارچه و مسلمان به حسن روحانی رای داده نه یک قوم ، یک جناح و یک سری افراد سیاسی خاص ؛

امروز دولت ایران باید در خدمت همه مردم کشور باشد و مناصب نیز باید در اختیار شایستگان ، نخبگان و متخصصین قرار داده شود نه اینکه فلانی از قوم ماست ، فلانی از شهر ماست ، فلانی از جناح ماست ، فلانی فامیل ماست و … .

قرار باشد امروز این ” دولت اعتدال ” هم این طرز تفکر را داشته باشد و دولت بعدی با یک طرز تفکر دیگر و یک سری وابستگان فکری دیگر و تغییراتی این چنینی ؛ پس مملکت کی پیشرفت کند و کی به فکر مردم باشیم .

در واقع همه اقوام موجود در گلستان تا بحال از مواهب جمهوری اسلامی بهره مند بوده و این موضوع ربطی به دولت ها ندارد ، چه اینکه در همین دولت اصولگرا در سال ۹۱ حدود ۶۵ درصد استخدامی های استان گلستان به اذعان خود اهل سنت از بین آنها بوده است .

حجم بالای خدمات در زمینه های گوناگون عمرانی ، توسعه ای، بهداشت و درمان ، گردشگری و … در شهرهای سراسر استان و سهم داشتن همه شهرها در پروژه های بزرگ صنعتی و تولیدی در دولت های گذشته گواه روشنی بر این موضوع است .

نظام جمهوری اسلامی ، فارغ از عنوان قومیت و گرایش سیاسی در قالب دولت های مختلف مواهب ارزشمند و گرانقدری را به اقوام مختلف نه فقط در استان گلستان بلکه در کل کشور اعطا نموده است که بر شماری آن خود مجالی مسقل می طلبد .

علی ایحال ؛ در موقعیت حساس کنونی ، این گونه فشارهای سیاسی و قومی باعث می شود تا مسیر انتخاب مسئولین و مدیران استان ناهموار شده و استاندار گلستان نتواند با طیب خاطر و با فراغ بال همکاران سالهای آینده خود در این دولت را برگزیند و قطعا این رویه ضمن آسیب وارد کردن به چهره و وجهه دولت اعتدال روحانی ، مسیر توسعه و آبادانی استان را طولانی نموده و در نهایت محرومیت مردم استان همچنان ادامه داشته باشد .

تحرکات این روزهای برخی به اصطلاح فعالان سیاسی که مدعی برخورداری از تفکر اصلاح طلبی اند ، کمتر نشانی از تدبیر و امید دارد و فقط تنور سهم خواهی های قومی و سیاسی را گرم می کند که دود آن به چشم مردم شهرهای سراسر استان خواهد رفت .

نهایت اینکه ، بهتر است بساط هر روز طومار و نامه نوشتن به صادقلو استاندار گلستان و دیدار با نماینده ولی فقیه و طرح درخواست های آن چنانی جمع شود و به جای آن کمی واقع بینی و دور اندیشی صرف شود تا به فکر توسعه استان گلستان باشیم چرا که مقدرات هر شخص یا قوم و یا ملتی را ، خداوند متعال به مقتضای نوع نگاه و تلاش آنان تعیین می کند و هر مصلحتی که خداوند تشخیص دهد پیش خواهد آمد.

گلستان ما

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=74722
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,434 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل