کسب مدال افتخار و عزت با انصراف از مسابقه با نماینده رژیم صهیونیستی
+ پ -
کسب مدال افتخار و عزت با انصراف از مسابقه با نماینده رژیم صهیونیستی

ملیحه صفایی یکی از قهرمانان تیم ملی شطرنج نابینایان کشورمان گفت: انصراف ما از مسابقه با رژیم صهیونیستی خیلی با ارزش تر بود و آنجا بود که مدال اصلی افتخار و عزت را به گردن انداختیم.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، چندی پیش علی‌اکبر هدهدی مسئول انجمن شطرنج نابینایان و کم بینایان خبر داد که تیم‌های ملی شطرنج نابینایان و کم بینایان آقایان و بانوان کشورمان علیرغم اعلام آمادگی ۵ ورزشکار آقا و ۴ ورزشکار خانم به فدراسیون جهانی از شرکت در رقابت‌های جهانی که اردیبهشت ماه سال جاری در شهر سئول پایتخت کره‌جنوبی برگزار شد، خودداری کردند.

ملیحه صفایی یکی از قهرمانان تیم ملی شطرنج کشورمان یکی از ورزشکاران نابینایی است که در این دوره از رقابت های جهانی که حریفش رژیم صهیونیستی بود ، انصراف داد و در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی طنین یاس در این خصوص  اظهار دشت: بنده عضو تیم ملی ظرنج نابینایان هستم و در سال ۱۳۹۰ در مسابقات جهانی شطرنج نابینایان مقام نخست را کسب کردم، از سال ۱۳۷۸ شطرنج را شروع کردم.

صفایی بیان کرد: تیم ملی شطرنج نابینایان و کم بینایان کشورمان تیم بسیار آماده ای بود اما برای ما مهم تر عزت، اقتدار و بالندگی کشورمان بود و هرگز از انصرافی که برای عدم مسابقه با رژیم صهیونیستی دادیم، پشیمان نیستیم.

وی در خصوص انصراف از حضور در مسابقات جهانی شطرنج نابینایان و کم بینایان که در کره جنوبی انصراف دادند، افزود: در مواقعی شرایطی پیش می آید که انتخاب دشوار است اما انصراف ما از مسابقه با رژیم صهیونیستی خیلی با ارزش تر بود و آنجا بود که مدال اصلی افتخار و عزت را به گردن انداختیم ، این کار در حقیقت احترام به آرمان و عزت کشورمان است و از طرفی حمایت از مردم مظلوم فلسطین و ابراز انزجار و نفرت از رژیم کودک کش صهیونیست بود.

این قهرمان نابینای شطرنج خاطرنشان کرد: تیم های ورزشی نابینایان در محرومیت به سر می برند با وجود اینکه ورزشکاران مطرح و با انگیزه‌ای دارد اما به آنها بها داده نمی شود از این رو از مسئولان درخواست داریم به ورزش نابینایان توجه بیشتر و جدی تری کنند، حمایت از ورزش نباید تنها در بُعد مالی خلاصه شود.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff