تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 392520
تاریخ انتشار:چهارشنبه 15 فوریه 2017 - 14:20| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش پرورش کشور :

کسب رتبه اول فوتبال توسط دانش آموزان هرمزگانی در سه سال متوالی/کمبود ۴۰۰۰ معلم تربیت بدنی درکشور

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش پرورش کشور اظهار کرد:بندرعباس سه سال متوالی در مسابقات فوتبال دانش آموزی مقام اول را کسب کرده است.

کسب رتبه اول فوتبال توسط دانش آموزان هرمزگانی در سه سال متوالی/کمبود ۴۰۰۰ معلم تربیت بدنی درکشور

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مهرزاد حمیدی ،معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش پرورش کشور در گفتگو با خبرنگاران گفت:با توجه به اینکه در سال ۹۶ سال اول برنامه توسعه کشور ما همگام با همه حوزه های آموزش و پرورش با برنامه ششم برنامه توسعه معاونت حوزه سلامت را برای خود تدوین کرده ایم که این برنامه استمرار بخشی از برنامه های گذشته است و مناظر جدیدی دارد ، در سه حوزه تربیت بدنی ، بهداشت و سلامت و پیشگیری اجتماعی  و برنامه های ما است.

وی افزود:رویکرد اصلی ما مدرسه محورانه  با نگاه درون مدرسه ای فعالیت هایمان را سامان داده ایم و در حوزه تربیت بدنی بیشتر بر درس تربیت بدنی تاکید می کنیم ، ازطرفی با المپیادها درون مدرسه  ، مسابقات مدرسه ، کانون های درون مدرسه ای ، ورزش صبحگاهی ،فعالیت های متمرکز و به سمت و سوی مدرسهرفته ایم به این دلیل اگر این اتفاقات قرار افتد  باید در مدرسهشکل گیرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش پرورش کشور اظهار کرد:ما حوزه بهداشت و سلامت به بحث های  و مسائل بهداشتی که در بخشنامه های ویژه ،کتوب درسی و محتوایی آموزشی پیش بینی شده هم برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان دو واحد بخش سلامت اضافه شده  و در مدارس مراقبین بهداشت زحمت می کشند بهداشت فردی که شامل مکمل های که برای یاری دانش آموزان است مانند قرص آهن ، ویتامین دی و سلامت دندان  انعکاس یابد و تمرکزمان در مرحله اول در مدارس پرخطر ومناطق خطرپذیر است.

وی  با توجه به اینکه  طرح نماد نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان در حوزه پیشگیری  به سوی مدرسه محور است افزود:  تمرکز فعالیت های این حوزه در برنامه ششم در مقطع ابتدایی تلاش می کنیم که شادابی مدارس ابتدایی را افزایش دهیم .

حمیدی با اشاره به اینکه این گردهمایی به دلیل اینکه در بندرعباس برگزار شده گفت: بندرعباس سه سال است در فوتبال دانش آموزی مقام اول را کسب کرده است و امسال هم مسابقات با پیروزی بچه های بندرعباسی بوده است و در کنار این مسابقات که همه اعضا جمع شده بودند باعث شد یک گردهمایی برگزار کنیم

وی افزود: با توجه به اینکه بچه های هرمزگانی در حوزه فوتبال بسیار علاقه مند هستند و استعدادهای بسیار خوبی را دارا هستند و یک تیم ناشناخته از هرمزگان توانست در مسابقات دانشگاهی در  چندین سال گذشته بدون تجهیزات درمسابقات دانشگاه دوم شد و همه دانشگاهای  را پشت گذاراند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش پرورش کشور تصریح کرد:زمانی که مشاهده می کنم در متوسطه اول ۲ سال است هرمزگان با اقتدار در مقام قهرمانی کسب پیدا کرده است این حقشان است که میزبانی مقطع دوم متوسطه را داشته باشد ،قول داده ایم که هرمزگان را میزبان تعیین کنیم و در سنوات آینده هم خواهش کرده ایم با فوتبال دانش آموزی کشور را بپذیرند.

حمیدی بیان کرد: تاکنون تصمیم گرفته نشده است که تیم ها را به جهانی یا آسیایی بفرستیم ولی اگر قرار بر اعزام شد حتما مسئولیت با استان هرمزگان است مانند تمام رشته های که در این سه سال بگذار کرده ایم و با مطالعات که در حال انجام است.

وی افزود: مدارس روستایی هم اکنون ۱۱۰ مدرسه یک نفره و  ۴ تا ۵ هزار نفر مدرسه زیر ۵ نفر داریم بگویم ما برای روستاها معلمین خاص داریم در واقع در بعضی جاها امکان چنین چیزی وجود ندارد و در قبل هم نبوده است ،اما تلاشمان بر این است که تمام طرح های که داریم در نرخ نفوذ برای مدارس روستاو عشایری است .

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش پرورش کشور تاکید کرد:معلمین تربیت بدنی در کشور ۳۳ هزار نفر هستند اما در نیاز مدارس ابتدایی اول، دوم و سوم معلمین خودشان تربیت بدنی را تدریس می کنند و آنها را می خواهیم مورد بازآموزی قرار دهیم.

حمیدی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در شورای آموزش پرورش تصویب شده کلاس پیش دانشگاهی در گذشته درس تربیت بدنی نداشته اند الان با دو ساعت درس تربیت بدنی اضافه شده و در کلاس یازدهم درس تربیت بدنی به یک ساعت تقلیل پیدا کرد بود هم اکنون به دو ساعت تبدیل شد و در مجموعه کلاس ها که ما که ۲۱ ساعت داشته ایم الان به ۲۴  رسیده  است و این سه ساعت ۴ هزار نیروی انسانی را طلب می کند و هم اکنون باید تلاش کرد این ظرفیت را افزایش دهیم .

 

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=392520
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

14,021 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی