کرسی های آزاد اندیشی باید دغدغه های جامعه را آسیب شناسی کند/ محافظه کاری برخی مسئولین در کرسی های آزاد اندیشی خودنمایی می کند
+ پ -
کرسی های آزاد اندیشی باید دغدغه های جامعه را آسیب شناسی کند/ محافظه کاری برخی مسئولین در کرسی های آزاد اندیشی خودنمایی می کند

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاههای استان اظهار کرد: با توجه به اینکه کرسی های آزاد اندیشی باید دغدغه های موجود در جامعه را آسیب شناسی کند اما محافظه کاری برخی از مسئولین در برگزاری این برنامه ها خودنمایی می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عارف رئوفی، مسئول سیاسی بسیج دانشجویی استان هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار هرمزپرس؛با بیان اینکه آزاد اندیشی و بیان آزاد نظرات به معنای ولنگار اندیشی و بیهوده گویی نیست، گفت: اخلاق، منطق و استدلال سه مولفه مهم در عملیاتی شدن منویات رهبری در بحث کرسی های آزاد اندیشی است.

 

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی اظهار کرد: نخستین موضوعی که باید در عملیاتی شدن برگزاری موفق کرسی های آزاد اندیشی باید بکار گرفت، بحث موضوع مورد انتظار است که در این راستا، باید دغدغه ها و مسائل روز پیرامون خود را بدانیم و آنها را به دقت آسیب شناسی کنیم.
رئوفی با تاکید بر رعایت منطق در کرسی های نظریه پردازی تصریح کرد: در این راستا نه آنقدر محافظه کارانه باید عمل کرد که به جای کرسی آزاد اندیشی، کرسی تبلیغاتی برای مسئولان به راه بیندازیم و نه آنقدر تند حرکت کنیم که آب به آسیاب دشمن بریزیم.

 

وی افزود: هدف از برگزاری مناظره ها و کرسی های آزاداندیشی فراهم کردن فضایی با چارچوب اخلاق، منطق و استدلال برای گفتن و شنیدن نظرات متفاوت و تضارب آراء در حوزه های گوناگون می باشد همان چیزی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.

 

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی استان با تاکید بر رعایت اخلاق در برگزاری کرسی های آزاد اندیشی اظهارکرد:  آزاد اندیشی به معنای ولنگاری اندیشی و بیهوده گویی نیست، بنابراین هر کسی سخنی می گوید، باید آن را ثابت کند و برآوردن این انتظارات نیز جز با داشتن دغدغه اسلام و ایران امکان پذیر نخواهد بود.

 

رئوفی افزود: از آنجا که بسیج دانشجویی به فرموده رهبر انقلاب خود را در این کشور صاحب خانه می داند، بدیهی است که با حساسیت و جدیت مطالبه معظم له را پیرامون برگزاری کرسی های ازاداندیشی دنبال کرده باشد اما همچنان معتقدیم تا نقطه آرمانی راه بسیاری باقی مانده است.

 

رئوفی بیان کرد: آنچه برگزاری کرسی های آزاد اندیشی خودنمایی می کند محافظه کاری و ترس بیجای برخی مسئولین فرهنگی دانشگاه هاست که دانشگاه بی سروصدا را بیش از دانشگاهی که حرف حق در آن زده شود می پسندند.

 

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی استان با بیان اینکه گاهی علی رغم تمام شعارها، در عمل به مخالفت با برگزاری چنین برنامه ای می پردازند و گاه به شکل زیرپوستی در جهت لغو آن گام بر می دارند، خاطر نشان کرد: مسئولین دانشگاه ها مخاطبان مطالبه رهبر انقلاب اند چنانچه اگر توان اجرای کرسی های آزاد اندیشی را ندارند جایگاه مهم مسئولیت را که همانا حق الناس است به دیگری بسپارند.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff