کرسی آزاد اندیشی با موضوع ماهواره در حاجی آباد
+ پ -
کرسی آزاد اندیشی با موضوع ماهواره در حاجی آباد

کرسی آزاد اندیشی بسیج دانشجویی با موضوع آسیب های ماهواره در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی با داوری فرمانده سپاه شهرستان حاجی آباد برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پیارم حاجی آباد ، در راستای توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص ایجاد فضای آزاداندیشی در دانشگاه‌ها، بسیج دانشجویی به همراه حوزه دانشجویی فرهنگی این دانشگاه اقدام به برگزاری کرسی آزاد اندیشی با موضوع «ماهواره و آسیب‌های آن» در در سالن آمفی تئاتر دانشگاه کرد.
بحث اصلی این برنامه خوب و یا مضر بودن وجود ماهواره در منازل بود که با نظردهی موافقین و مخالفینی همراه شد، دانشجویان موافق با ماهواره در این کرسی، برقراری ارتباط جهانی، استفاده از شبکه های علمی و اسلامی، آشنایی با آداب و رسوم و زبان های ملل مختلف، سرگرمی و تفریح را از جمله دلایل خود برای موافقت با استفاده از ماهواره دانستند. که با نظر مخالف برخی دانشجویان مبنی بر اشتباه بودن فلسفه ماهواره در منازل به علت درصد بالای شبکه های دارای محتوای غیرمفید و مضر و تبلیغات ضد دینی ، ضد فرهنگی، انحرافات جنسی و غرب زدگی روبرو شدند.
در پایان سرگردحجت امیری کیا با اشاره به شکست دشمنان ایران در جنگ تحمیلی، ماهواره را به عنوان ابزار تهاجمی و سنجش برای صدمه زدن به جمهوری اسلامی ایران معرفی کرد و اشاره داشت : اصل ماهواره، وسیله ای مفید نیست و سبب تاثیرات مخرب فرهنگی، سیاسی در خانواده و جامعه شده و استفاده از آن باعث افزایش ناهنجاری های اجتماعی همچون طلاق، بی بند و باری می شود.
گفتنی است این گردهمایی ، چهارمین کرسی آزاد اندیشی درسال جاری در دانشگاه آزاد اسلامی حاجی آباد بوده است که با استقبال خوب دانشجویان همراه بود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff