کرزی: هیچ ردی از القاعده در افغانستان ندیدم/ ۱۱ سپتامبر کار بن‌لادن نبود
+ پ -
کرزی: هیچ ردی از القاعده در افغانستان ندیدم/ ۱۱ سپتامبر کار بن‌لادن نبود

رئیس جمهور پیشین افغانستان در مصاحبه‌ای با الجزیره ضمن رد حضور القاعده در کشورش گفت حملات ۱۱ سپتامبر کار شبکه القاعده به رهبری بن لادن نبود اما یک گروه تروریستی این حادثه را طراحی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «حامد کرزی» رئیس جمهور پیشین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره به مناسبت سالروز حملات ۱۱ سپتامبر در پاسخ به این سؤال که آیا القاعده پشت این عملیات قرار دارد، گفت: اصلا نمی‌دانم که القاعده در افغانستان حضور داشته یا الان حضور دارد.

وی افزود: من هرگز آنها را در افغانستان ندیده‌ام و هیچ گزارشی درخصوص فعالیت القاعده در افغانستان به دست من نرسیده است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا بن‌لادن طرح حملات ۱۱ سپتامبر را در افغانستان کشیده است، گفت: این چیزی است که دوستان غربی ما و رسانه‌های آنها می‌گویند.

کرزی با اشاره به اینکه باور ندارد حملات ۱۱ سپتامبر را شبکه القاعده به رهبری بن لادن انجام داده باشد، گفت: اما در این شکی نیست که یک گروه تروریستی این عملیات‌ها را در واشنگتن و نیویورک انجام داده باشد.

رئیس جمهور پیشین افغانستان خاطر نشان کرد: مردم افغانستان نیز مانند آمریکایی‌ها قربانی تروریسم هستند.

شبه نظامیان پاکستان در افغانستان خود را داعش معرفی می‌کنند

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به گمانه زنی‌ها درباره حضور و نفوذ داعش در افغانستان اشاره کرد و گفت: هیچ ظرفیتی برای رشد و تقویت این گروه در افغانستان وجود ندارد و داعش در افغانستان حضور ندارد.

حامد کرزی افزود: فعالیت داعش در افغانستان از سوی پاکستان رهبری شده و کسانی که خود را به نام داعش معرفی می‌کنند، در واقع همان شبه نظامیان پاکستان هستند.

کرزی با اشاره به اینکه پاکستان داعش را تحریک می‌کند تا در افغانستان فعالیت داشته باشند، گفت: هیچ شهروند افغانستانی به عضویت این گروه درنیامده و تمامی کسانی که دستگیر شده‌اند، شناسنامه دیگر کشورها را دارند.

رئیس جمهور پیشین در بخش دیگری از این مصاحبه تأکید کرد که هیچ تمایلی برای بازگشت به قدرت و ریاست جمهوری ندارد.

متن کامل این مصاحبه متعاقباً منتشر خواهد شد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff