کتاب جعل کننده نام خلیج فارس جمع آوری شد/تخلفات بخش لاتین بیش از سایرین
+ پ -
کتاب جعل کننده نام خلیج فارس جمع آوری شد/تخلفات بخش لاتین بیش از سایرین

علی فریدونی از تخلفات مشهود در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در بخش عربی آثاری که از نام مجعول برای خلیج فارس استفاده شده بود جمع آوری شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سومین روز از نمایشگاه کتاب در حالی برگزار می‌شود که برخی کتاب‌های که به لحاظ محتوایی با معیارهای نمایشگاه همخوانی نداشتند از بین کتابهای قابل عرضه در نمایشگاه جمع آوری شدند.

علی فریدونی در تائید این خبر ضمن اشاره به اینکه این کتابها در حوزه‌های لاتین و عربی مشاهده شدند و بعضا در بخش عربی مروج افراطی‌گری،‌تفرقه قومی و مذهبی بودند بیان کرد: البته شاهد برخی تخلفات در بخش لاتین نیز بودیم.

فریدونی تاکید کرد: در بخش لاتین آثاری به دلیل تصاویر نامناسب،‌تقابل با مباحث فرهنگی ایران، تخلف شناخته شده و از سطح نمایشگاه جمع اوری شدند.

وی گفت: ما در آیین نامه تصریح کردیم که آثاری که مروج بحث‌های فرقه گرایی مذهبی،‌ترویج وهابیت باشند یا امنیت ملی را به خطر اندازند از سطح نمایشگاه جمع خواهد شد از این رو در بخش عربی مواردی که خلیج فارس را به جعل استفاده کرده بودند از سطح نمایشگاه جمع آوری شد.

این مقام مسئول در وزارت ارشاد با بیان اینکه برخی از آثاری که سال گذشته جمع اوری کرده بودیم عرضه آن ها ممنوع بود لذا در مراحل برخورد ابتدا تذکر داده و بعد اقدام به جمع آوری می‌کنیم گفت: ما تخلف موردی نداشتیم اما در بخش لاتین که به لحاظ فیزیکی و ظاهری آثار دارای تصاویر غیر مرتبط و تقابل با مباحث فرهنگی ما بودند از سطح نمایشگاه جمع آوری شدند.

فریدونی ضمن بیان اینکه خلیج فارس تا ابد خلیج فارس خواهد بود هرگونه جعل نام آن را تخلف خواند که موجب تشویق اذهان خواهد شد و صراحتا اعلام کرد مواردی که دارای تفرقه افکنی در سطح ملی باشد نیز مورد برخورد قرار می گیرد. اما در نمایشگاه امسال بیشترین تعداد تخلفات مربوط به بخش لاتین بود.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff