کاهش 69درصدی واردات کالای نفتی به بندرباهنر/ افزایش 218 درصدی صادرات کالاهای نفتی/ ترابری 31 هزار مسافر بین الملی در بندرعباس
+ پ -
کاهش ۶۹درصدی واردات کالای نفتی به بندرباهنر/ افزایش ۲۱۸ درصدی صادرات کالاهای نفتی/ ترابری ۳۱ هزار مسافر بین الملی در بندرعباس

مدیر اداره بنادر و دریانوری شهید باهنراظهار کرد: در سال گذشته ۵۸ هزار و ۶۵۰ تن کالای غیر نفتی به این بندر وارد شده که نسبت به سال ۹۳کاهش ۶۹ درصد داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد محسنی، مدیر اداره بنادر و دریانوری شهید باهنر با اشاره به عملکرد ۱۲ ماهه سال ۹۴ اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر، گفت: طی این مدت، جابجایی یک میلیون و ۵۳۵ هزار و ۹۱۸ تن کالای غیرنفتی و ۴۸۸ هزار و ۴۳۸ تن کالای نفتی به انجام رسید که در بخش نفتی ۳۱ درصد افزایش در این فعالیت ها به ثبت رسید.

 

وی افزود:  ۵۸ هزار و ۶۵۰ تن کالای غیر نفتی به این بندر وارد شده که نسبت به سال گذشته ۶۹ درصد کاهش داشته است.

 

محسنی اظهار کرد:  برنج، خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات راهداری از جمله کالاهای وارداتی است که از طریق بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می شود.

 

مدیر اداره بنادر و دریانوری شهید باهنر تصریح کرد: طی سال ۹۴، یک میلیون و ۲۸۲ هزار و ۸۶۱ تن کالاهای غیر نفتی و ۱۳۵ هزار و ۱۱۲ تن کالای نفتی از این بندر صادر شد که در بخش کالاهای نفتی افزایش ۲۱۸ درصدی به ثبت رسید.

 

این مقام مسئول مواد شیمیایی، کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار، مواد پروتینی، آهن آلات و مصالح ساختمانی را از جمله کالاهای صادراتی دانست که به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و کشورهای حوزه اقیانوس هند صادر شده است.

 

محسنی گفت: همچنین طی دوزاده ماهه سال گذشته، ۶۱۴ TEU کانتینر یخچالی به کشور امارات متحده عربی صادر شده است.

 

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر هرمزگان اضافه کرد: ۳ هزار و ۶۷۵ فروند شناور نیز در این بندر  پهلو گرفتند که در بخش شناورهای بالای یک هزار تن، ۹ درصد افزایش به ثبت رسید.

 

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۴ در بندر شهید باهنر هرمزگان ۳۹۲ هزار و ۳۶۳ راس دام زنده نیز توسط ۶۷۷ فروند لنج به کشور عمان صادر شد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff