کاهش 56درصدی ورودکالای اساسی به هرمزگان/ افزایش چهار درصدی ورودکامیون داران به پایانه بار بندرعباس/ رکودحمل بار عامل افزایش خواب رانندگان است
+ پ -
کاهش ۵۶درصدی ورودکالای اساسی به هرمزگان/ افزایش چهار درصدی ورودکامیون داران به پایانه بار بندرعباس/ رکودحمل بار عامل افزایش خواب رانندگان است

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان هرمزگان تصریح کرد:سال ۹۴ با کاهش ۵۶درصدی ورود کالای اساسی به استان همراه بوده که در زمینه صدور بارنامه نیز با کاهش ۱۱/۵درصدی روبرو بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علیرضا مجرد، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان هرمزگان با اشاره به سهم ۹۰درصدی جابجایی کالا و مسافر از طریق ناوگان جاده ای گفت: در استان هرمزگان ۱۶۷ شرکت حمل و نقل در سه پایانه بارشهرستان های بندرعباس، بندرخمیر و بندرلنگه فعالیت می کند که سهم این استان از جابجایی کالا در کشور  ۲۲میلیون تن می باشد.

وی با بیان اینکه پنج هزار ناوگان عمومی در استان فعالیت می کند، اظهار کرد:در هرمزگان یک هزارو۷۵دستگاه با عمر ۱۸سال در ۹۱شرکت پایانه بار فعال است که ۲۱شرکت حمل بار در بندرلنگه و ۱۳ شرکت در بندرخمیر مستقر است.

مجرد با اشاره به روند کاهشی تناژ حمل کالا و تعداد بار د رسال گذشته افزود:در سال ۹۳ بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ بار در استان حمل شده که این آمار در سال ۹۴ به یک میلیون و ۱۰۰ بار کاهش یافته که توقف طولانی رانندگان در پایانه بار هرمزگان را موجب شده است.

وی با بیان اینکه استان در سال گذشته در زمینه حمل کالاهای اساسی کاهش حمل داشته است،تصریح کرد:سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ با کاهش ۵۶درصدی ورود کالای اساسی رو برو بوده که در زمینه صدور بارنامه نیزبا کاهش ۱۱/۵درصدی روبرو بوده است.

مدیر کل پایانه های استان هرمزگان تصریح کرد:کاهش حمل کالا در استان افزایش انتظار رانندگان را در صف انتظار همراه داشته و موجب شده انتظار کامیون داران از ۴ روز به ۲۰ روز افزایش یابد.

وی با بیان اینکه میزان کالاهای اساسی حمل شده در سال جاری یک میلیون و ۱۲۹هزار تن بوده است، افزود:مقدار محصولات کشاورزی حمل شده بیش از یک میلیون و ۶۹ هزار تن بود و این میزان در زمینه معادن بیش از دو میلیون تن رسیده است.

مجرد با بیان اینکه ۱۴۹شرکت حمل و نقل و یک هزار و ۴۵راننده متخلف در استان شناسایی شده است، گفت:عمده تخلفات کشف اوراق جعلی شناسایی کامیون های حامل قاچاق و ۱۴نفر دلال حمل بار شناسایی شده است.
وی یادآور شد: درسال ۹۴بالغ بر یک میلیون و ۲۵هزار کامیون وارد استان شده که خروج ۸۴۰هزار کامیون ثبت شده و این موضوع نشان دهنده افزایش خواب رانندگان و رکود حمل بار جاده ای است.

مدیر کل پایانه های استان هرمزگان بیان کرد:رکود حمل بار در سال ۹۴کل کشور را شامل شده که در برخی استان ها مانند اصفهان و کرمان خواب کامیون تا ۴۷روز مشاهده شده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت پایانه بار بندرعباس ۷۰۰کامیون است ، تصریح کرد: در حال حاضر روزانه ۲۷۰۰تاسه هزار کامیون وارد استان می شوند و در چهار ماهه سال جاری شاهد رشد چهار درصدی افزایش ورود به پایانه بار بندرعباس هستیم.

مجرد با اشاره به اینکه میزان بار در پایانه بار با میزان ورودی همخوانی دارد، تاکید کرد:سلیقه ای بودن انتخاب نوع بار توسط رانندگان موجب توقف و خواب رانندگان در پایانه بار است.

وی با اشاره به روند کاهشی در زمینه ترانزیت بین المللی از سال ۹۱تا ۹۴گفت: در بخش ترانزیت در سال ۹۴بیش از سه میلیون تن کالا در استان ترانزیت شده و هرمزگان مقام اول کشور در زمینه ترانزیت را داراست.

مدیر کل پایانه های هرمزگان  با اشاره به روند کاهشی جابجایی مسافر از طریق ناوگان عمومی خاطرنشان کرد:اکثرمسافرانی که وارد هرمزگان می شوند از استان های همجوار عزیمت می کنند که تمایل به استفاده از وسیله شخصی دارند.

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff