کاهش 49درصدی آمار مستمری بگیران در هرمزگان/ عدم همكاري مناطق آزاد در زمینه بيمه بيكاري مهمترین مشکل تامین اجتماعی
+ پ -
کاهش ۴۹درصدی آمار مستمری بگیران در هرمزگان/ عدم همکاری مناطق آزاد در زمینه بیمه بیکاری مهمترین مشکل تامین اجتماعی

مدیرکل کار ورفاه اجتماعی هرمزگان اظهار کرد: تعداد کل مقرری بگیران یک هزارو ۲۷۲ استان بوده که به نسبت پیش بینی ۴۹ درصد کاهش داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ محمد علی سلیمی، مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان اظهار کرد:  از ۲۹۳ هزار نفر بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی، حدود چهل و سه صدم درصد، از مزایای بیمه بیکاری بهره می برند که کمتر از یک درصد کل جمعیت بیمه شده را شامل می شود.

ویبا اشاره به آمار مقرری بگیران استان هرمزگان در ۱۰ ماهه امسال افزود: تعداد کل مقرری بگیران یک هزارو   ۲۷۲ استان بوده که به نسبت پیش بینی  ۴۹ درصد کاهش داشته است  همچنین تعداد یک هزارو  ۳۲۰ نفر نیز مقرری بگیر به تأمین اجتماعی معرفی شدند همچنین اشتغال مجدد مقرری بگیران و تعداد کل قطع مقرری به نسبت پیش بینی به ترتیب ۱۸۷% و ۸۷% افزایش عملکرد داشته است.

عدم همکاری مناطق آزاد در مشکلات بیمه بیکاری مهمترین مشکل تامین اجتماعی

سید فاضل حیدری بلوکی،مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان تصریح کرد:  بیشترین سطح توزیع مقرری بگیران بر حسب جنسیت را مردان تشکیل می دهند که ۸۳% از کل مقرری بگیران را شامل می شوند و بیشترین فراوانی مقرری بگیران متأهلین می باشند که ۸۶% از کل مقرری بگیران را دربرمی گیرند.

وی افزود: حمایت از واحدهای تولیدی توسط کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال بیش از ۶۰۰ نفر، تشویق کارفرمایان برای بکارگماری مقرری بگیران جهت بهره مندی از تبصره یک ماده ۶ قانون بیمه بیکاری، افزایش مهارت های فنی مقرری بگیران از طریق معرفی به مراکز آموزشی فنی و حرفه ای جهت فراهم نمودن زمینه اشتغال مجدد آنها متناسب با نیاز بازار کار و شناسایی کارگاههایی که متقاضی جذب نیروی کار می باشند و معرفی مقرری بگیران واجد شرایط به آنها را از عوامل افزایش اشتغال مجدد مقرری بگیران بیمه بیکاری ذکر کرد.

مدیرکل تامین اجتماعی اظهار کرد: در سال جاری به طور متوسط ماهیانه ۱۴۵ پرونده مقرری بیمه بیکاری برقرار شده و همچنین در ۹ ماهه امسال ۴۲۱ مورد قطع مقرری بیمه بیکاری به دلیل اشتغال مجدد در استان وجود داشته است.

حیدری بلوکی خاطرنشان کرد: عدم همکاری مناطق آزاد تجاری در خصوص برقراری و بررسی مشکلات بیمه بیکاری و حضور در جلسات، عدم تمکین مناطق یادشده در خصوص قطع مقرری اشتغال پنهان، عدم تناسب آموزش ارائه شده توسط سازمان فنی و حرفه ای با تخصص فرد بیکار، عدم وجود کلاس آموزشی در برخی از مناطق را عمده مشکلات یاد شده در حوزه تامین اجتماعی استان در خصوص بیکاری ذکر کرد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff