کاهش 3 درصدی آمار طلاق در میناب/ استقلال اقتصادی زنان عامل جدایی زوجین است
+ پ -
کاهش ۳ درصدی آمار طلاق در میناب/ استقلال اقتصادی زنان عامل جدایی  زوجین است

رئیس ثبت احوال میناب با اشاره به کاهش ۳ درصدی طلاق در میناب اظهار کرد: مسئله استقلال اقتصادی زنان یکی از مسائلی که باعث جدایی زوجین از یکدیگر می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ نصرت عسکریان، رئیس ثبت احوال شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب با بیان اینکه در دین مبین اسلام طلاق امری ناپسند شمرده می شود که با بروز آن برای طرفین مشکلات عدیده ای در جامعه به وجود می آید،گفت: متاسفانه از ابتدای امسال تا کنون ۲۸۶ واقعه طلاق در این شهرستان به ثبت قانونی رسیده است.

رئیس ثبت احوال شهرستان میناب افزود: میانگین سن طلاق در میناب برای مردان ۳۲/۸ و برای زنان ۲۸/۲ سال بوده که ۸۲ واقعه برای مردان در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال بوده است و ۷۶ واقعه طلاق در گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ ساله برای زنان ثبت شده است.

وی بیان داشت: آمار ثبت طلاق در هشت ماه نخست امسال ۲۸۶ واقعه نسبت به ۲۹۶ واقعه طلاق در یکسال گذشته  یک کاهش ۳ درصدی به همراه داشته است.

عسکریان تصریح کرد: بیشترین طلاق های صورت گرفته مربوط به زوجینی است که ۵ سال اول زندگیشان می گذرد.

رئیس ثبت احوال شهرستان میناب یادآور شد: بیکاری، اعتیاد، مشکلات خانوادگی زمینه ساز بروز واقعه ناخوشایند طلاق در جامعه می شود و هر چه مسئولین زمینه اشتغال جوانان را فراهم سازند شاهد زندگی شاد و بدون مشکل در جامعه خواهیم بود.

عسکریان تاکید کرد: یکی از مسائلی که باعث می شود زنان طلاق بگیرند مسئله استقلال اقتصادی زنان است و به تدریج که زنان از نظر اقتصادی مستقل می شوند به گرفتن طلاق به عنوان یک نوع منزلت اجتماعی نگاه کرده و در پاره ای موارد باعث تشویق زنان به گرفتن طلاق شده است.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff