کاهش ۲۴ درصدی تخلفات جاده ای هرمزگان در ماه رمضان

سرهنگ علي اسفندانی، رييس پليس راه هرمزگان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هرمز با بیان اینکه در ماه های رمضان، محرم و صفر هر ساله کاهش چشمگیری در تخلفات صورت می گیرد، اظهار کرد: رعایت کردن قوانین توسط مردم در ایام مذهبی سال به خصوص این سه ماه در زمینه های مختلف کاهش صورت می گیرد.

رييس پليس راه هرمزگان با اشاره به کاهش 24 درصدی تخلفات جاده ای در ماه مبارک رمضان سال جاری عنوان کرد: برخود با متخلفان جاده ای در ماه رمضان سال گذشته 76 هزار و 679 فقره صورت گرفته و در سال جاری با 58 هزار و 520 فقره متخلف برخورد شده است.

اسفندانی افزود: به وسیله 82 دستگاه دوربین ثابت و 34 دستگاه دوربین سیار تخلفات جاده ای هرمزگان توسط پلیس راه استان ثبت می شود.

وی با بیان اینکه عدم توجه به جلو از مهمترین علل تصادف در جاده های هرمزگان است، تصریح کرد: خستگی، خواب آلودگی، صحبت با تلفن همراه از اولین علل تصادف،  تجاوز و انحراف به چپ که باعث تصادف رخ به رخ می شود دومین علت و عدم رعایت حق تقدم از سومین علل تصادف در جاده های هرمزگان به شمار می رود.

رييس پليس راه هرمزگان با بیان اینکه بیشترین تصادفات جاده ای استان توسط موتورسیکلت و خودروهای سواری صورت می گیرد، گفت: سهم وسایل نقلیه ای 60 درصد و موتور سیکلت ها 30 درصد از مقصران تصادفات جاده ای در هرمزگان هستند.

وی با بیان اینکه در دو ماه اول سال جاری برای پنجمین سال متوالی کاهش جانباختگان جاده ای در هرمزگان صورت گرفته است، گفت: بنا بر اظهارات پزشکی قانونی هرمزگان تعداد جانباختگان حوادث جاده ای استان 15 درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام/