کاهش چشمگیر ابتلا، بستری و مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان/ حفظ رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچنان ضروری است

رئوفی گفت: برای حفظ وضعیت آبى و روند کاهشی شیوع کرونا در هرمزگان، باید همچنان رعایت شیوه نامه های بهداشتی مورد توجه باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛دکتر علی رئوفی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان شامگاه شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، ضمن تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا “سلام الله علیها” ، به آخرین رنگ بندی وضعیت شیوع کرونا در استان هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت: طبق آخرین رنگ بندی اعلامی از سوی وزارت بهداشت، تمامی شهرستان های استان هرمزگان به جز شهرستان بستک در وضعیت آبی به لحاظ شیوع کرونا قرار دارند و شهرستان بستک در وضعیت زرد است.

وی افزود: موارد ابتلا، بستری و مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان با کاهش چشمگیری همراه است که این مهم دستاورد مهمی برای استان در بخش بهداشت و درمان محسوب می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان تصریح کرد: رسیدن اکثر مناطق کشور و استان هرمزگان به وضعیت آبی، حاصل تلاش های کادر درمان، استقبال خوب مردم از واکسیناسیون عمومی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی است.

رئوفی خاطرنشان کرد: حفظ دستاورد مهم رسیدن اکثریت مناطق استان به وضعیت آبی از اهمیت بسزایی در بخش های مختلف به ویژه رونق گرفتن حوزه های مختلف اقتصادی برخوردار است.

وی افزود: با توجه به گردشگر پذیر بودن هرمزگان در نیمه دوم سال، نظارت بر اماکن تفریحی و گردشگری برای جلوگیری از گسترش مجدد ویروس کرونا از اهمیت بسزایی برخوردار است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: حفظ رعایت شیوه نامه های بهداشتی در این وضعیت ضروری است.

انتهای پیام/